יש מוצא, הכול בשליטה

בכירי משרד הבריאות ממולדובה וארגון הבריאות העולמי ביקרו במרכז השליטה של 'מאוחדת' במוצא עילית

קופת חולים 'מאוחדת' נבחרה על ידי משרד הבריאות לייצג את היערכות החירום ושמירה על רציפות התפקוד של רפואת הקהילה במסגרת ביקור של בכירים ממשרד הבריאות של מולדובה וארגון הבריאות העולמי (WHO). חברי המשלחת ביקרו במרכז השליטה בחירום (משל"ט) הארצי של 'מאוחדת' במוצא עילית ובמרכז לרפואה דחופה (מלר"ד) במרפאת 'הטורים' בירושלים.

ויקטור ברו, מנהל מחלקת בקרת איכות בשירותי הרפואה וממונה שעת חירום ארצי ב'מאוחדת', הוביל את הביקור והציג בפני חברי המשלחת את מערך שעת החירום של 'מאוחדת' לרבות יכולות טכנולוגיות מתקדמות כמו 'רימון שעת חירום' שאף הוצג על ידי רות אליעזר, מנהלת מחלקת BI ב'מאוחדת'. ברו הציג בנוסף את אופי ניהול תרחישי עתות חירום שונים – מלחמה ורעידת אדמה. ההצגה של התרחיש הראשון כללה סימולציה והמחשה של יכולות השליטה וקבלת החלטות בעת מלחמה, בעיקר באירוע הסלמה בצפון הארץ. הסימולציה השנייה עסקה בהיערכות לרעידת אדמה, גיבוש תמונת מצב והליך קבלת ההחלטות. כמו כן, דובר על 40 מרפאות אחודות שמפעילה 'מאוחדת' בחירום.

בהמשך, ביקרה המשלחת במלר"ד מרפאת 'הטורים' של 'מאוחדת', שם פגשו את תומר זקן, ראש תחום רפואה דחופה במחוז ירושלים והצוות הרפואי הבכיר, שהציגו את התנהלות המוקד לרפואה דחופה, לרבות היערכותו בעתות חירום ותנאי מזג אוויר קיצוניים. ראש המשלחת המולדבית קיבל מטעם 'מאוחדת' מזכרת בדמות מנורת שבעת הקנים עם הקדשה אישית.

ויקטור ברו: "בכירי משרד הבריאות של מולדובה וארגון הבריאות העולמי קיבלו מאתנו סקירה מקיפה אודות היערכות הקופה בשעת חירום. ניכר היה שהם התרשמו מאוד מההיערכות שלנו, שאלו שאלות רבות והתחושה היא כי בכוונתם ליישם חלק מהעצות. ללא ספק הם יצאו עם תובנות. 'מאוחדת' שמה לה למטרה להיות מוכנה לכל מצב חירום ולשמירה על רציפות התפקוד על מנת לאפשר מתן שירותי רפואה בקהילה עבור המבוטחים".