יש מקום לגישור

תמונה לכתבת גישור גירושין
מרכז הגישור ביישוב גאה להציע לתושבי מבשרת והאזור שירות של גישור לגירושין בעלות מסובסדת, כולל גם שירותי עריכת הסכם הגירושין על ידי עורך דין

כולנו מקווים כי הקן המשפחתי שבנינו יימשך לנצח ורק המוות יפריד. לצערנו זו אינה המציאות ולא מעט זוגות מתגרשים. לא פעם מעורבים גם הילדים בין הפטיש לסדן, מה שמחדד את הצורך לבצע את ההליך הכואב בצורה שלא תותיר משקיעים אצל שני הצדדים.

לא מעט זוגות בוחרים בהליך של גישור כדי שהליך הגירושים יהיה קל עד כמה שניתן. בהזדמנות זו יצוין, כי מרכז הגישור במבשרת גאה להציע לתושבי מבשרת והאזור שירות של  גישור לגירושין בעלות מסובסדת, כולל גם שירותי עריכת הסכם הגירושין על ידי עורך דין.

ממרכז הגישור במבשרת נמסר: "משבר נישואין שמוביל לגירושין הוא תהליך כואב לכל בני המשפחה. אנו מזמינים אתכם לנהל משבר זה באווירה מכבדת של שיתוף פעולה באמצעות הליך גישור. גישור הוא ללא ספק הדרך הנכונה והנבונה ביותר להתגרש".

יתרונות הגירושין בדרך של גישור, לעומת גירושין בהליך משפטי, הם עצומים: זול יותר משמעותית – במרכז הגישור במבשרת ההליך מסובסד ומתייתרת הפנייה לעורך דין ולבית המשפט; מהיר יותר – ניתן לסיים הליך גישור בחודשים ספורים – זמן קצר משמעותית לעומת התנהלות בבית משפט שיכולה לעיתים להימשך על פני שנים; הליך באווירה מכבדת ונעימה יותר – הליך הגישור הוא וולונטרי ומנוהל בדרך של שיח והקשבה, באווירה נעימה ומכבדת ובקצב שנכון לבני הזוג, גם כאשר נוגעים בסוגיות כואבות לשני הצדדים; שליטה מלאה של הצדדים בהליך – הצדדים שולטים בהליך ובתוצאותיו, הם האחראים לפתרונות המוצעים ולתוצר הסופי. זאת בניגוד להליך משפטי שבו עורכי הדין ובית המשפט הם שמנהלים את ההליך וקובעים במידה רבה את תוצאותיו; המשך תקשורת הורית – בני הזוג אומנם מתגרשים, אולם הם לא נפרדים כיוון שהם נשארים הורים לתמיד. תקשורת הורית עתידית ביניהם חשובה ביותר למען הילדים.

הליך הגישור, מעצם טבעו, מבוסס על עידוד תקשורת בונה בין בני הזוג, דבר שמאפשר בניית ערוץ תקשורת עתידית מיטבית בענייני הילדים. הליך משפטי לעומת זאת, מעצם טבעו, מייצר מצב של תקשורת יריבה ועוינת. הדבר מייצר משקעים ומשפיע לרעה גם על התקשורת ההורית העתידית, כאשר המפסידים העיקריים למרבה הצער הם הילדים. בהליך גישורי ניתן לחשוב מחוץ לקופסה ולהציע פתרונות יצירתיים בכל אחד מהנושאים שעל הפרק, זאת לעומת ההליך בבית המשפט שהוא נוקשה ונתון במסגרת כללים ברורה וקשיחה. עוד יצוין, כי במהלך השנים לאחר הגירושין, עולה לעיתים הצורך לשנות פרטים בהסכם הגירושין עקב נסיבות משתנות. הרבה יותר קל וזול לשנות הסכם שנוצר בהליך גישורי, לעומת פנייה לבית המשפט לצורך שינוי ההסכם.

גישור לגירושין עוסק בכל נושאי הליבה של הליך הגירושין: רכוש, מזונות, זמני שהייה של הילדים אצל כל אחד מההורים – כל זאת במטרה להגיע להסדרים ולפתרונות שתפורים לפי הצרכים והאינטרסים של בני הזוג ובראיית טובת הילדים. בדרך כלל, בגישור לגירושין, אף צד אינו יוצא כשכל תאוותו בידו; אולם מנגד, התמורה היא הסכם גירושין שהושג בדרך של הסכמה, כבוד הדדי וראיית טובת הילדים.

עוד נמסר ממרכז הגישור במבשרת: "הגישור במרכז הגישור במבשרת נעשה על ידי שני מגשרים מנוסים, כאשר אנו מנסים לצוות בכל גישור עובדת סוציאלית ו/או עורך דין בהתאם ליכולות הצוות ולפניותו. אנחנו כאן לעזור לכם לצלוח את התקופה המשברית בחייכם באווירה תומכת, תוך שיתוף פעולה למענכם ולמען ילדיכם ובעלות נמוכה מאוד".