כאן בונים

היתר בנייה ניתן לפרויקט 'concept כרמים' של חברת 'אורון נדל"ן' בשכונת 'המגרסה' במבשרת ציון

פרויקט 'concept כרמים', שמקדמת חברת 'אורון נדל"ן' מקבוצת 'אורון אחזקות והשקעות', יוצא לדרך: היתר הבנייה לפרויקט התקבל השבוע והוא מאפשר את הקמתן של 211 יחידות דיור בפרויקט, בהן דירות 3, 3.5, 4 ו-5 חדרים, לצד דירות גן ופנטהאוזים מפוארים.

הפרויקט יכלול 11 בניינים שבכל אחד מהם חמש קומות וכן קומת מרתף עבור מקומות החנייה.

מתוך הפרויקט, יוקצו 141 יחידות דיור לטובת רוכשי 'מחיר למשתכן' ואילו יתר יחידות הדיור ישווקו לקהל הרחב, כאשר מועד היציאה לשיווק צפוי בשבועות הקרובים.

הפרויקט המדובר, הכולל מתחמי מגורים אינטימיים עם נוף עוצר נשימה, המתוכננים בקו אדריכלי מוקפד, יהווה חלק מהשכונה החדשה ביישוב – 'המגרסה' – בה מתוכננים פארקים וגינות ציבוריות, מרכזי ציבור ומסחר, בתי ספר, מוסדות חינוך וכבישים שיחברו את השכונה החדשה לצירי תנועה ראשיים.

גל קסטל, מנהל השיווק ותחום ההתחדשות העירונית ב'אורון נדל"ן': "מדובר ברגע חשוב ומשמעותי עבורנו ועבור זוכי 'מחיר למשתכן' שרכשו דירה בפרויקט. 'אורון נדל"ן' מברכת על קבלת ההיתר ונערכת להתקדמות הפרויקט, במטרה להעניק לרוכשים את הסטנדרט הגבוה והמוכר של החברה".

מהמועצה המקומית מבשרת ציון נמסר: חברת 'אורון' קיבלה לאחרונה היתר בנייה לבינוי יחידות הדיור במתחם 'המגרסה', זאת לאחר שהשלימה את כלל המחויבויות הנדרשות, לרבות תשלום היטל השבחה ויתר האישורים הרלוונטיים, בהם אישורי הגופים – פיקוד העורף, חברת 'הגיחון', החברה המפתחת 'ערים', רשות מקרקעי ישראל וגורמים נוספים. יתר הקבלנים נמצאים בשלבים מתקדמים לקבלת היתרי הבנייה. ראש המועצה יורם שמעון נמצא בקשר רציף עם זוכי פרויקט 'המגרסה' ובמסגרת זו מעדכן אותם בטבלת סטטוס שבועית על התקדמות הקבלנים ביחס להיתרי הבנייה במתחם. יודגש, כי המועצה פועלת יחד עם ועדת 'הראל' על מנת לסייע ככל שניתן לקדם את תהליך הבנייה וקבלת האישורים מכלל הגורמים הרלוונטיים שאינם קשורים למועצה או לוועדה. נציין, כי ראש המועצה קיים פגישת עבודה ביום רביעי האחרון (6.10) עם מנהל השיווק במשרד השיכון אריאל רוזנברג והצוות המקצועי במשרדו, במטרה לקדם את הפרויקט וכן לבחון את האפשרות לשיווק תמהיל מעורב של יחידות דיור 'מחיר למשתכן' ו'שוק חופשי' לטובת הזוכים בפרויקט".

ממינהל התכנון נמסר: "בפרויקט 'המגרסה' ניתנו היתרים במגרש 102 עבור 77 יחידות דיור במגרש 105 עבור 48 יחידות דיור, ובמגרש 303 עבור 77 יחידות דיור. לאחר מתן היתר בנייה ולפני תחילת עבודות בעל ההיתר נדרש לקבל אישור רשות הרישוי לתחילת עבודה לפי חלק ז' לתקנות התכנון ובניה (רישוי בנייה), תשע"ו -2016 בין המסמכים שנדרש להגיש לוועדה בשלב זה הינה תכנית התארגנות אתר עם הסדרי תנועה זמניים בתאום עם יועץ התנועה של הרשות המקומית, במקרה זה , מבשרת. כמו כן נדרש תאום מול החברה המפתחת של השכונה, חברת "ערים". לפיכך אין צפי ללוחות זמנים, הכול תלוי בתיאומים הנדרשים ובקצב עבודת היזמים".