כולנו אור איתן ב'אנו'

צילום: סטס קורינסקי
צילום: סטס קורינסקי
'אנו - מוזיאון העם היהודי' בפעילות חנוכה למשפחות ולילדים, המאירה את תכונות הגיבור שקיימות בכולנו

'אנו' מוזיאון העם היהודי, מציע בחנוכה הקרוב פעילות אקטואלית ומעשירה למשפחות עם ילדים – 'כולנו אור איתן' – המאירה את תכונות הגיבורים והגיבורות שטמונים בכל אחת ואחד מאתנו.

הפעילות תתמקד בגלריית 'גיבורים' במוזיאון, המציגה מגוון רחב של גיבורי על – אישים ונשים פורצי דרך מהעם היהודי – בדרך אינטראקטיבית וחווייתית, הכוללת בין השאר את ההזדמנות להכיר את אלברט איינשטיין מקרוב, לשחות כמו מרץ ספיץ, לשחזר באולפן את הכרזת העצמאות ולעצב כמו דונה קארן.

הילדים והילדות שיבקרו בגלריה במהלך חג החנוכה, יקבלו הזדמנות לחקור ולהאיר את התכונות השונות שמשקפות גבורה על פניה השונות ואת החיבור האישי של הילדים ושל הילדות לאחת התכונות הללו. בין התכונות שיעמדו במוקד הפעילות – התמדה, אמונה בעצמי, יצירתיות, רגישות לאחר ועוד.

בביקור בגלריה, יקבלו הילדים הדרכה מקדימה וערכה ייעודית ויוכלו למצוא את האישים בגלריה שמייצגים את התכונה הקרובה לליבם. בסוף הביקור תיערך סדנת יצירת נרות.

בנוסף, ניתן לסייר בתצוגת הקבע במוזיאון. כמו כן, מציע המוזיאון למשפחות עם ילדים מפה ובה מוצגים שמותאמים לילדים, המאפשרת קיום סיור עצמאי בין הגלריות השונות.

חנות המוזיאון פתוחה לקהל הרחב ומציעה לקראת החג בין השאר מגוון רחב של  מוצרים מעוצבים ייחודיים לחנוכה – סביבונים, חנוכיות ועוד.

נעמה קלר, מנהלת חטיבת החינוך ב'אנו – מוזיאון העם היהודי': "בתקופה זו, נקראים הילדים שלנו בעל כורחם לגלות גבורה. גבורה מורכבת מתכונות שיכולים הילדים לגלות בעצמם, בגיבורים של 'חרבות ברזל' ובסיפורי העם היהודי. פעילות חנוכה של 'אנו' היא משחק של הורה וילד לגילוי תכונות אלה בו ובאחרים באופן שמחזק ונותן חוסן לילד".

המוזיאון משתרע על פני כ-7,000 מ"ר של שטח תצוגה, הכוללים למעלה מ-500 מוצגים ופריטים נדירים, 54 סרטים בהפקה מקורית ועשרות מוקדים אינטראקטיביים. המוזיאון נחשב בין המוזיאונים המתקדמים מבחינה טכנולוגית ומציע יחד עם המוצגים ההיסטוריים והאומנותיים, חוויה מוזיאלית מרתקת, אשר במרכזה סיפורו מעורר ההשראה והמתמשך של העם היהודי לדורותיו.

10-14.12, בין השעות 10:00-17:00.

הפעילות מתאימה לילדים בגילאי 6-12 ולכל המשפחה.

מחיר כרטיס: 52 שקלים. ניתן להשיג כרטיסים מוזלים בוועדים ובמועדוני לקוחות. הכניסה למפוני הדרום והצפון ולאנשי כוחות הביטחון ללא תשלום.

'אנו – מוזיאון העם היהודי', קמפוס אוניברסיטת תל אביב.

אתר המוזיאון: Anumuseum.org.il/he.