כותרות של תמיכה והזדהות

ראש המועצה עם העמיתים הגרמנים (צילום: באדיבות המועצה)
ראש המועצה עם העמיתים הגרמנים (צילום: באדיבות המועצה)
ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, ושני נציגי מועצה יצאו למשלחת הסברה בגרמניה ונפגשו עם נציגי הערים התאומות שלנו ועם חברי פרלמנט * הם הודו להם על הבעת התמיכה בישראל, שבאה לידי ביטוי בין היתר בכותרות תומכות בתקשורת המקומית שם

בעקבות אירועי שבעה באוקטובר והמלחמה שפרצה בישראל, הוזמן ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, להגיע למפגש הסברה בגרמניה. מתחילת המלחמה, הערים התאומות של מטה יהודה – וירצבורג ונומברכט – והקהילות היהודיות בהן הביעו הזדהות בישראל ובמטה יהודה בפרט.

ראש המועצה ושני נציגי המועצה שהיו חלק ממערך החירום המועצתי, הגיעו לומר תודה ולספר את הסיפור הישראלי שנכתב בדם מאז שבעה באוקטובר – על המלחמה בארץ ועל התמודדות המועצה עם האתגרים הביטחוניים בזמן המלחמה. לא פחות חשוב מזה, ביקש ראש המועצה ניב ויזל לומר לקהילות בגרמניה ולעם הגרמני תודה על תמיכתם בנו חרף דעת הקהל הבינלאומית.

המשלחת סיפרה את הסיפור של מטה יהודה בתוך המלחמה: לימודים בזמן מלחמה, הנחיות ההתגוננות, התמודדות היישובים וכיתות הכוננות ועוד. "הבאנו להם מהמראות ומהתחושות בישראל ומתושבי מטה יהודה וקיבלנו חיבוק והזדהות חזרה. 'תהיו חזקים' הם אמרו לנו 'ותמשיכו בלחימה הצודקת'", אמר ראש המועצה ניב ויזל.

את הביקור הישראלי בחרו העיתונים המקומיים בגרמניה לסקר בעמודים הראשיים תחת הכותרת "מביעים הכרה ותודה על תמיכתה של גרמניה בישראל". עוד נכתב בכתבות שסקרו את הביקור, "לא השלג הביא את המשלחת הישראלית לגרמניה, אלא המלחמה הקשה בישראל, חברי המשלחת עונדים סביב צווארם דיסקית צבאית עם הכיתוב 'הלב שלי שבוי בעזה' כאות הזדהות עם החטופים והנעדרים המוחזקים בשבי החמאס".

ראש המועצה הביע את הכרת התודה והסולידריות שהמועצה ומדינת ישראל מקבלות מגרמניה. "השותפות חשובה לנו עכשיו יותר מתמיד", אמר ניב ויזל.

במסיבת עיתונאים שנערכה לכבוד הביקור, אומר ויזל כי הוא מבקש להזכיר לעם הגרמני כי שבעה באוקטובר הוא מקור לאלימות, אנטישמיות וטרור כלפי אזרחים ישראלים והמערב כולו.

ראש המועצה סיפר על ימי המלחמה והשפעתם על מטה יהודה. הוא סיפר על האזעקות שהיו, על נפילות רסיסי רקטות שיורטו על ידי 'כיפת ברזל' ועוד. הוא סיפר גם על האזרחים תושבי המועצה שנרצחו בשבעה באוקטובר ונחטפו, על בני המועצה שלחמו ונפלו בקרבות ואלה שעדין נלחמים. עוד סיפר על חזרתו של אופיר אנג'ל, נער תושב המועצה שחזר משבי החמאס. בנוסף סיפר ויזל על קליטת מעל 3,000 תושבים מפונים מהדרום והצפון שנאלצו לעזוב את בתיהם ולהתארח בבתי המלון במטה יהודה.

המשלחת נפגשה גם עם ראש עיריית נומברכט, ביקרה בפרלמנט של דיסלדורף, נפגשה עם ראש הפרלמנט, ביקרה בבית הכנסת בקלן ונפגשו במחוז וירצבורג עם ההנהגה המקומית. "הטרור חייב להיעצר. במוקדם או במאוחר הוא יגיע גם לאירופה", סיכם ניב ויזל את הדברים.

מריון ריינקה, יו"ר אגודת ידידי נומברכט מטה יהודה, דיווחה כי הקשר לישראל התהדק בשבועות קשים אלה. הם שומרים על קשר הדוק ומתעדכנים בנעשה. "אנחנו רוצים להראות שאנחנו איתכם", אמרה. "העובדה שהחברים שלנו באו עכשיו לבקר אותנו היא מתנה גדולה עבורנו ולאחר הביקור החשוב הזה אנו מתכוונים להגיע לישראל ולראות מקרוב את הדברים".

לסיום, ביקשו חברי המשלחת מהמועצה להעניק לעמיתים הגרמנים את הדיסקית ואת סיכת ההזדהות עם המאבק להשבת החטופים. המשתתפים נענו לבקשה וענדו אותם סביב צווארם לאות הזדהות.

בסוף השבוע הקרוב, ינחתו חברי המשלחת הגרמנית בישראל ויבקרו במועצה, בבתי הספר, ביישובי המועצה וביישובי הדרום.