כך תימנעו מנזקי הגילוח

צילום: יח"צ
ליהנות מעור חלק, ללא שיער פנים או עם שיער פנים חלקי – במינימום נזק לעור

גילוח הוא שגרה בעבור גברים רבים, אך מעט דובר על אלה בעלי העור הרגיש, שכל גילוח עבורם כרוך בפציעה של עור הפנים כגון: כוויות, גירוי, אדמומיות, פצעונים, צריבה, צמיחה הפוכה של שערות קוצניות אל תוך העור שגורמת למוגלה ולפצעונים ועוד. בנוסף, יש גם נזק לטווח הארוך: הגילוח, מעצם היותו 'פרידה' מתאי עור מתים, אך בצורה אגרסיבית, עלול לפגום ברמת ההגנה הטבעית של העור ובהמשך עלול להתפתח עור עם קשקשת, סדקים וזיהום כתוצאה מפציעה.

כיצד ניתן להימנע מנזקי הגילוח ועדיין ליהנות מעור חלק ללא שיער פנים או עם שיער פנים חלקי – למי שחפץ בכך?

ראשית, אין סיבה שהגילוח לא יהיה יסודי, נקי ונטול נזקים. אף אחד לא צריך להשלים עם עור מגורה, אדמומי, מלא בשערות כלואות או צמיחה הפוכה – זה כואב וזה פתח לדלקות עור. כדי להכין את העור בצורה מיטבית לפעולת הגילוח, כדאי להשתמש קודם כל בסבון פנים ואפילו להכניס חומצה סליצילית עדינה לשגרת השימוש על מנת לאפשר קילוף עדין של תאים מתים.

השלב השני הוא שלב הכנה קריטי. אם תתגלחו על עור יבש או עם סכין קהה או מלוכלכת, הסיכוי לגירוי עולה משמעותית כמעט באופן ודאי. השתמשו בקרם גילוח איכותי שמיועד לעור רגיש טרם הגילוח עצמו.

שימו לב להחלפה תדירה של סכין הגילוח ובשום אופן אל תתפתו לסכין עם 'מעט' חלודה או לכלוך. בשל הפעולה החודרנית זה מתכון בטוח לזיהומים.

חשוב לדעת, כי גברים עם שיער פנים עבה וקשה יסבלו יותר מאדמומיות ומשריטות. להם מומלץ להעשיר את המדף בתכשירים לריכוך שיער הפנים.

ומה עושים לאחר הגילוח?

הטיפול של הגבר בעצמו מיד לאחר הגילוח, קריטי ביכולת למנוע נזק ולצמצם תופעות בלתי רצויות בעור. באלם לאחר גילוח לעור רגיש או רגיש במיוחד, יחזק אותו ויאפשר לו להתחדש. באלם המועשר בתמציות צמחים כמו טוליפ שחור מומלץ, כיון שהוא יוצר אפקט אנטי אייג'ינג בהיותו נוגד חמצון ומסייע להתחדשות העור.

טיפ לסיום: כדאי לשים לב לגילוח עם כיוון צמיחת השערה על מנת להימנע מצמיחה הפוכה ומדלקות גילוח.