כלבים נגד כלבים

תופעה חדשה שעליה מדווחים תושבים ברשתות היישוביות השונות: כלבים משוחררים שתוקפים כלבים אחרים * המועצה: "במהלך החופש חלה עלייה בכמות התלונות בגין כלבים משוחררים. נמשיך בפעילות האכיפה ובקמפיין ההסברה בנושא"

אומרים שהכלב הוא "ידידו הטוב של האדם", אם כי לא אחת הוא מגלה צדדים פחות ידידותיים: נובח בקול וגורם לשומע המופתע בהלה לרגע, האו עלול לתקוף ולנשוך במצבים מסוימים, אם אין עליו פיקוח הוא ישאיר את צואתו במרחב הציבורי ולפעמים אף יפלוש לשטח פרטי שאליו אינו קשור כלל.

שיטוט ברשתות היישוביות השונות מפגיש אותנו לא מעט עם התופעות שנימנו לקמן, אם כי לאחרונה החלה לככב בעיה חדשה: כלבים משוחררים תוקפים כלבים אחרים. זה לא נעים, זה אפילו מכעיס, אך לפחות לפי פרויד, אין הכלבים מצויים בסכנת חיים (על פי התיאוריה שלו, בני האדם הם בעלי החיים היחידים שמסוגלים להרוג את בני מינם…).

כך כתבה תושבת באחת הקבוצות: "ממש מכעיסה אותי תופעת הכלבים המשוחררים.עכשיו הכלבה שלי הותקפה בטיול על ידי כלבה משוחררת בדשא בכיכר אבני חן. ניסיתי למשוך ולהפריד, אבל היא לא הרפתה עד שהבעלים הגיע, הפריד וביקש ממני סליחה.הייתי כך כל נסערת ורועדת שלא אמרתי כלום. אז אם אתה כאן ורואה, בבקשה תשמור על הכלבה שלך ותשחרר אותה רק בגינות סגורות.מה שעוד יותר מכעיס אותי זה שהיא נשארה משוחררת בדשא אחרי המקרה עד התקיפה הבאה.למה מי שהולך לפי הכללים צריך להיות בסכנה? הרבה יותר קל להפריד בין כלבים כאשר כל אחד מוחזק על ידי הבעלים שלו.אני פונה מכאן לכל בעלי הכלבים – הקפידו על זה למען כולנו".

ומכאן לשאלות: האם יש הרבה תלונות מתושבים בעניין? כיצד אוכפת המועצה את החוק במקרים כאלה?

מהמועצה המקומית מבשרת ציון נמסר בתגובה: "מאז סיום שנת הלימודים, מזהה יחידת האכיפה במועצה עלייה בכמות התלונות בגין כלבים משוחררים בניגוד להוראות החוק. זה המקום להזכיר, כי מאז כניסתו של ראש המועצה יורם שמעון, הוקמו שמונה גינות כלבים ייעודית ביישוב: פארק השלום, גן ציבורי הבושם, גן ציבורי הגלבוע, גן הכבשים, גן יסמין, גן הדרור, גן רמב"ם ומתחם הקאנטרי – זאת במטרה לאפשר לכל בעלי הכלבים את האפשרות לשחרר את בעל החיים במתחם המיועד לכך. המועצה תמשיך לבצע אכיפה שייעודה צמצום תופעת הכלבים המשוטטים ברחובות היישוב, זאת לצד קמפיין הסברה נרחב בנושא".