כללי זהב לזוגיות מוצלחת

צילום אילוסטרציה: Thuan Vo, Pixabay
צילום אילוסטרציה: Thuan Vo, Pixabay
לכל דבר בחיים, ישנם כללים שכדאי לעקוב אחריהם * על ידי יישום כללים במערכות יחסים, אתם לא רק מפחיתים את הסיכוי להיפגע מהן, אלא מגדילים סיכויים ליהנות מהן

מערכות יחסים לא חייבות להיות משעממות וסוחפות תמיד. אהבה מורכבת גם מהטוב וגם מהרע. הכרת הכללים הזוגיים ויישומם מונעים ממך את חוויית הקשר הגרועה ביותר.

אז בואו נכיר כמה כללי בסיס:

אהבה ללא תנאי: נסו כמיטב יכולתכם לאהוב את בן/בת הזוג שלכם ללא תנאים, גם אם זה נראה קשה שלא להיות אנוכי. עצם ההגדרה של אהבה היא לשמח מישהו בצורה הטובה ביותר שאתה יכול, גם אם זה אומר להקריב חלק מהאושר שלך. אהבה היא גם הקרבה. תאהבו את בן/בת הזוג שלכם בלי לצפות לתמורה והם יחזירו לך טובה בכך שיאהבו אותך בצורה הכי טהורה.

נסו להסתכל על דברים מנקודת המבט שלהם: לפעמים אנחנו כל כך מרוכזים בנקודת המבט שלנו, שאנחנו שוכחים לראות דברים מנקודת המבט של בן/בת הזוג שלנו. מערכת יחסים היא כולה שותפות. בשותפות אתה צריך להיות פתוח גם לנקודת המבט שלו – לא רק שלך.

תקשורת, לא דבר חדש לכם: תקשורת היא המפתח לכל מערכת יחסים בין אישיים. אם אתם רוצים שהקשר שלכם באמת ינצח את הסטטיסטיקות העגומות, אתם צריכים ללמוד לתקשר. זה אומר שגם כאשר קיים קונפליקט, אתם לא נרתעים מעימות כי אתם יודעים שצריך לדבר.

תנו אחד לשני ספייס: כדי שתוכלו להתגעגע אחד לשני ותוכלו להיות פנויים להתעסק בדברים האישיים שלכם. אפילו מערכות היחסים הקרובות ביותר זקוקות לזמן לבד כדי להתגעגע מידי פעם. אין שום דבר רע בלאפשר מרחב, מכיוון שהוא יכול לעזור לכם לאהוב אחד את השני טוב יותר בציפייה למתי אתם מתאחדים שוב.

היזהרו לעולם לא לקחת את בן הזוג כמובן מאליו: גישה שכזו עלולה ליצור הרבה חיכוכים וקונפליקטים במערכת היחסים. להרשות לעצמך דברים מסוימים (לפעמים יותר מדיי) שמאופיינים בחוסר התחשבות, בעוד אתה תמיד מניח הנחה מוטעית שבן/בת הזוג יהיו שם אתך כל הזמן ואין מצב שהם עתידים לעזוב ולהיפרד ממך, לא משנה מה תעשה – שכח מזה.

הרגל עצמך שלא להירתע מביקורת חיובית: אל לך לחוש פגוע כשבן או בת הזוג שלך אומרים לך משהו שאתה יכול להשתמש בו כדי לשפר את עצמך. ביקורת בונה היא תמיד לטובתך והיא אינה משהו שנאמר כדי לדפוק אותך. לשותפה שלך יכולה להיות נקודת מבט שונה. ושהיא נאמרת מבסיס אוהב ואכפתי, אתה יכול להשתמש בה כדי לגדול. האם אתה מעדיף להתנחם בשקר או להיעלב מהאמת? אני תמיד מעדיף לאהוב את האמת, אפילו אם אומר לי אותה ילד קטן.

תהיו תמיד לצד בני הזוג שלכם: אתם האדם שהם צריכים לרוץ אליו כשמשהו קורה להם. בין אם יש להם יום טוב או רע, תמיד תהיו שם בשבילם. זמנים קשים הם שלב מתסכל בזוגיות. עמדו לצד בן/בת הזוג. כשתסתיים הסערה, האהבה שלכם תקבל זוהר מיוחד. הם יזכרו לכם את זה. אף אחד לא אוהב שנוטשים אותו או שמתעלמים ממנו ברגעים קשים.

כשאתם בציבור, הביעו אהבה. את המחלוקות ואת המתח תשאירו מאחורי הדלת. רעה חולה בעיניי היא שבני זוג מעלים את הבעיות שלהם בישיבה חברתית ועוד יותר גרוע, שאחד מהם משפיל את השני ברבים ומזלזל בכבודו כדי לעשות אותו סמרטוט. מלבד שמבחינה זוגית זה איכס וגועל נפש, ישנה המימרה הידועה: המלבין פני חברו ברבים כאילו שפך דמו. רוצים לעשות משהו בפומבי? הפגינו חיבה, מחמאות, כבוד ואם אתם יותר פתוחים – שילוב ידיים, חיבוק ונישוק. כיף להיות הזוג הזה שכולם מקנאים בו (רק אל תשכחו שום ועין כחולה).