"כמו שאז ביוון"…

נטלי אוריון (צילום: גרגורי באדו)
נטלי אוריון (צילום: גרגורי באדו)
אולי היוונים הם 'הרעים' של חג החנוכה, אבל משהו טוב מהם נשאר אתנו: המוסיקה * נטלי אוריון, שתופיע בחג הקרוב ביישוב היא אחת הדוגמאות לכך * על מופעים מוסיקליים נוספים שיתקיימו בקרוב ומבט לאירועי חנוכה נוספים: ברשימה שלפניכם

ביום שני הקרוב, 29.11 (20:30) כדאי לכל אוהבי המוסיקה היוונית להגיע לאולם התרבות שבתיכון 'הראל'. הדיווה הבינלאומית נטלי אוריון תקיים הופעה במקום ובה תשיר את השירים היווניים המרגשים והאהובים על כולנו ותשזור ביניהם גם סיפורים מרתקים.

לאחר שלמדה את השפה היוונית וחקרה את התרבות והמוסיקה, הוזמנה אוריון להופיע ברחבי יוון ושיתפה פעולה עם אמנים רבים וידועים, כולל כאורחת בהופעה של גליקריה. עם הזמן, יצרה נטלי את המופע 'המוזה של יוון', שבו בתיאטרליות מדהימה היא שוזרת בין השירים את התרגום והסיפור שמאחוריהם.

לצד השירים המוכרים והאהובים מיוון, תבצע נטלי שירים מהקלאסיקות הישראליות שתורגמו על ידה ליוונית ושירים ידועים מסלוניקי ביוונית ובלדינו. 

לרכישת כרטיסים: 02-5348558.

האתר של נטלי אוריון: www.natalyoryon.com.

מופע מוסיקלי נוסף, 'צלילי הים התיכון', יתקיים בבית התרבות בתיכון 'הראל' ביום שלישי, ה-30.11 (20:45, הדלקת נרות וכיבוד ב-20:00). בתכנית: הפסנתרנית הבינלאומית אורית וולף מארחת את לימור עובד ('היוונייה') ואת אומן העוד יניב טייכמן. יחד הם ינגנו וישירו ממיטב המוסיקה של יוון, מצרים, לבנון, ספרד וכמובן ישראל. אירוע הדלקת הנרות ייערך במעמד ראש המועצה יורם שמעון, סמנכ"ל משרד הביטחון אריה מועלם, יו"ר 'יד לבנים' בישראל אלי בן שם ויו"ר 'יד לבנים' ביישוב סיגלית בצלאלי. כניסה חופשית. האירוע מתקיים על פי כללי 'התו הירוק'.

וזה עוד לא הכול. סגיב כהן יגיע לבית התרבות בתיכון 'הראל' ביום רביעי, ה-1.12 לערב סוחף ומרגש של מוסיקה ישראלית. המופע בשעה 20:30. מחיר כרטיס: 20 שקלים. הדלקת נרות במעמד ראש המועצה וחלוקת סופגניות.

בדיוק שבוע לאחר מכן, ב-8.12, תגיע לאותו מקום שלומית אהרון כאורחת מועדון הזמר של מוטי זרגרי ושמוליק כהן. שלומית תבצע שירים מהרפרטואר של הלהקות בהן כיכבה – להקת פיקוד מרכז ו'הכול עובר חביבי' – ומשיריה של היוצרת והמלחינה נעמי שמר. עלות כרטיס: 85 שקלים (ביציע: 40 שקלים).

חנוכה במבשרת והסביבה: מבט לאירועים נוספים

שבת תרבות (27.11, 11:00, בית התרבות תיכון 'הראל'): בהשתתפות סגן שר הביטחון אלון שוסטר, ח"כ צבי האוזר ועו"ד כנרת בראשי. מנחה: אטילה שמפלבי (YNET). כניסה חופשית.

הפנינג חנוכה: מידי יום בתיכון 'הראל'. סדנאות חווייתיות לילדים (16:00-18:00) והצגה (18:00-19:00): מעגל מתופפים, בועות סבון, יצירה, ג'אגלינג ובובות ענק מסתובבות. ביום ראשון, ה-5.12: 'סיגי הסופגנייה ורון הסביבון'. ביום שני, ה-6.12: 'הדרקונית שהביאה את האור'. כניסה חופשית. מספר המקומות מוגבל. יש להירשם מראש באתר המועצה. האירוע מתקיים על פי כללי 'התו הירוק'.

יום שלישי, 30.11, 17:00, אולם הספורט בהר אדר: מופע קרקס ואור לכל המשפחה. עלות כרטיס: 15 שקלים. פרטים באתר המועצה. האירוע מתקיים בהתאם להנחיות 'התו הירוק'.