כרגע אין שביתה במועצה

בניין המועצה
בית הדין לעבודה הורה לצדדים שלא לבצע צעדים חד צדדיים עד לדיון שיתקיים ב-8.12

כפי שפורסם, הייתה אמורה להתחיל היום שביתת עובדים במועצה על רקע טענת ועד העובדים וההסתדרות כי בכוונת המועצה לפטר עשרות עובדים.

אתמול (שני, 29.11) היה אמור להתקיים דיון אך הוא לא התקיים. השופט אייל אברהמי העביר לצדדי שלשום (28.11) החלטה כי השביתה נדחית עד ה-8.12 ואז יתקיים דיון. לדברי השופט אברהמי "טוב יעשו הצדדים אם לא יבצעו עד הדיון צעדים חד צדדיים. נכון יעשו הצדדים אפ יפעלו למצוא פתרון למחלוקות בדרך הקבועה לפתרון מחלוקות קיבוציות בהקדם האפשרי".

בשורה התחתונה, הוועד וההסתדרות לא ישביתו את המועצה בעשרת הימים הקרובים וזאת בכפוף לכך שהמועצה לא תנצל התחייבות זו לביצוע צעדים חד צדדיים הפוגעים בעובדיה. כמו כן, על ההסתדרות להודיע כי בכוונתה לקיים את הליך הבוררות בפני הבוררת עו"ד רבקה ורבנר.

מהמועצה המקומית מבשרת ציון נמסר בתגובה: "המחלקה המשפטית של המועצה הגישה לבית הדין האזורי לעבודה בקשה לצו מניעה. כפי שאירע בכל המקרים מהסוג הזה בשנים האחרונות – גם הפעם בית הדין התערב בהליך והשביתה לא התממשה במועד המיועד. בשבוע הבא יתקיים דיון בבית הדין לעבודה. הנהלת המועצה סמוכה ובטוחה כי בית הדין לעבודה יוציא צו מניעה לעיצומים המוזכרים בסכסוך העבודה, שכן אין להם בסיס והצדקה. לצערנו, המועצה נאלצה לפטר בשנים האחרונות לא מעט עובדים לאחר שאלה לא עמדו ביעדים ובמטרות שהוגדרו מראש או שמבחינת שאלת הצורך, בהתאם למבנה הארגוני, הסתבר שיש מקום לצמצם את המשרה או את התקן של העובד. עובדי המועצה אינם נמדדים על פי ותק או סוג התפקיד, אלא על פי תפוקות, תוצרים ועמידה ביעדי תכנית העבודה השנתית".