כרמל ברי

על חברת פירות היער הישראלית שעושה היסטוריה

בשנים האחרונות יצא לכולנו להיכנס לסופר, לראות פירות יער טריים ולשאול את עצמנו: מאיפה הם מגיעים? ואיך למרות עליית המחירים הכללית אשר פוקדת אותנו, מצליחים דווקא מוצרים אלה לשמור על רמת מחירים שפויה?

התשובה לשאלות הללו מתחילה בכך שבמשך עשרות שנים רבות לא הצליחו לגדל בישראל אוכמניות איכותיות וטעימות, זאת עקב תנאי האקלים הקשים באזור. אך בשנים האחרונות השתנה המצב, כאשר הצליחה חברת 'כרמל ברי' לגדל את האוכמנייה הכחולה, המיוחדת והעסיסית שלה בעזרת ייעוץ ממושך עם גדולי המומחים בתחום בעולם. חברת 'כרמל ברי' והמומחים, הגיעו יחד למסקנה שאפשר לגדל בישראל את הזן האוסטרלי של האוכמניות בעזרת הטכנולוגיה הנכונה. וכך, בשנת 2018, רכשה החברה רישיון בלעדי לגידול אוכמניות כחולות מהזן האוסטרלי. אוכמניות אלה ידועות בטעמן העשיר, זאת תוך הליך גידול קפדני וללא שימוש בכימיקלים לאורך כל הליך הגידול.

בימים אלה, עוסקת החברה בהשקעה ובהתרחבות תשתיתית כאשר היא מוסיפה כ-70 דונם של שטח גידול, אשר מצטרפים ל-120 הדונם שקיימים כיום בשדות שלהם, מהלך אשר נועד במטרה למנוע מחסור של סחורה בעונה ולשמור על מחיר נגיש לצרכן הישראלי.

לאחרונה ניתן היה לפגוש את המותג בכנס ה-HR הגדול בגני התערוכה ('ועידת ישראל למשאבי אנוש'), שבו הציגו חברות שונות את מוצריהן לרווחת עובדי חברות ההייטק, כאשר הציגה 'כרמל ברי' בוועידה חבילות שי ייחודיות והצעות אקסקלוסיביות לחברות ההייטק, במטרה לאפשר לעובדיהן ליהנות ממגוון עצום של פירות יער טעימים ובריאים אשר גדלים בישראל ותומכים בתעשייה המקומית.

מעבר לאוכמניות, מספקת החברה סוגים רבים מאוד של פירות יער לצרכן: תות שדה – מזן רפאל, שפותח באופן בלעדי ל'כרמל ברי'. פרי מתוק, גדול, קשיח, פריך ומבריק. פטל אדום – ידוע בטעמו המתוק, עשיר בסיבים תזונתיים ובוויטמין C. פטל שחור – טעם יותר חמוץ, מלא בנוגדני חמצון. דובדבנים אדומים – מתוקים ואיכותיים. ב'כרמל' מגדלים גם את דובדבן מזן 'וישניה' – פרי חמוץ וייחודי שזוכה לאהדה ולביקוש בעונה. גולדן ברי – פרי המוגדר כ'סופר פוד'. יש המכנים אותו 'תות הזהב' בשל צבעו הצהוב-כתום וצורתו הייחודית. עמוס בסיבים, ויטמינים ונוגדי חמצון. גוג'י ברי – פרי זה מוגדר גם הוא כ'סופר פוד'. מכיל כמות גבוהה של ויטמינים ומינרלים ומסייע לירידה במשקל. רימונים – גרעיני רימון קלוף, אחד משבעת המינים שבהם התברכה ארץ ישראל ומסימני חג ראש השנה שהולך ומתקרב, וכמובן את האוכמניות של 'כרמל ברי' – עגולות, כחולות ומלאות בוויטמינים ובמינרלים מהזן האוסטרלי שאהוב על הישראלים.