כשקלאסיקה נפגשת עם הסימפונית ירושלים

קונצרט מחווה ליוסי בנאי, אחד מגדולי אמני הבמה של ישראל יתקיים בתיאטרון ירושלים בהשתתפות הסימפונית ירושלים, אלי גורנשטיין וקרן הדר

ב-7 באפריל, תקיים התזמורת הסימפונית ירושלים, קונצרט מחווה מיוחד המוקדש ליצירתו הענפה של יוסי בנאי, אחד מעמודי התווך של התרבות הישראלית -במאי, שחקן, זמר ויוצר אהוב, חתן פרס ישראל ופרס התיאטרון הישראלי.

במסגרת הקונצרט, שעלה לראשונה באופן מקוון במסגרת פסטיבל סוף הקיץ של תיאטרון ירושלים, בתקופת הקורונה, ופעם ראשונה מתקיים מול קהל, יתקיים מפגש מעניין בין שני עולמות מוסיקליים: המוסיקה של יוסי בנאי בעיבודים של המאסטרו זיו קוז׳וקרו, ובעיבודים נוספים של פרופ' מיכאל וולפה והמלחין יואב שמש, בהשתתפות אלי גורנשטיין וקרן הדר.

אני וסימון ומואיז הקטן, מרוב אהבה, על כל אלה, וכמובן גם השנסונים שכה אהב בנאי והגיש צורה המיוחדת רק לו כמו אהבה בת עשרים, אל תלכי מכאן, מארגו, הגבירה בחום, הם חלק מהשירים שינוגנו בערב זה.

עבור אלי גורנשטיין, שחקן תיאטרון, טלוויזיה וקולנוע, זמר אופרה, במאי ומדבב ישראלי, וצ'לן, המפגש הזה הוא די מתבקש: "יוסי בנאי הוא אייקון, אין אחד שלא מכיר ואוהב את השירים שלו, ולא סתם לא מפסיקים להעלות ערבי מחווה בכל מיני מתכונות". ביחד עם קרן הדר, יספרו על בנאי, על השירים, כיצד הגיע לכתוב כל שיר ועוד.  "במופע אני מנסה למצוא את החיבור שלי לשיר, וביחד עם העיבודים של זיו קוז'וקרו, וקרן הדר הנפלאה, השירים נשמעים אחרת ובאותו הרגע זה מרגיש שלי לחלוטין. לבנאי היה טעם טוב, הוא בחר שירים נהדרים, הערכתי אותו מאוד."

עופר אמסלם, מנכ"ל התזמורת הסימפונית ירושלים: "אנחנו שמחים שיש לנו את הזכות לעשות מחווה לאחד מגדולי אמני הבמה של ישראל, שיצירותיו מושמעות בכל בית, ומזמינים את כולם לערב של מוסיקה נפלאה".