לא בוער להם

על חגיגת ל"ג בעומר ללא מדורות ועם הרגשה טובה של עשייה למען הסביבה

כידוע, במקומות רבים בארץ לא התקיימו מדורות ל"ג בעומר וזאת בעקבות הנחיה של נציבות כבאות והצלה בישראל. זה המקום לציין כי המועצה המקומית מבשרת ציון הוציאה הנחיה ברוח זו יממה לפני שנציבות הכבאות עשתה זאת.

הנחיה לא קלה לציבור ובעיקר לילדים שרצו 'חג כהלכתו' אחרי שהקורונה שיבשה כל חג אפשרי. אבל יש מי שתפסו יוזמה ודאגו שלילדים יהיה ל"ג בעומר שמח גם בלי אש.

ילדי כיתה ב'1 של בית הספר 'מולדת' חגגו בגינה הקהילתית של נוף הרים. החגיגה כללה הפעלה של חץ וקשת וקליעה למטרה ומסלול מכשולים. במקום שריפת קרשים הילדים בחרו לבנות בית עץ. מפאת האיסור על הדלקת מדורות חגגו הילדים בהדלקת זיקוקים ואכילת מרשמלו צלוי בעזרת מצית לכיריים.

לילך, אימא של ליבי, ילדה מהכיתה: "אחרי שנת קורונה, בה הילדים התראו בקבוצה רק בבית הספר, בתוספת האיסור על הדלקת מדורות, יזמנו חגיגה במתכונת אחרת, שאפשרה לילדים מפגש חווייתי וקהילתי. חלק מהילדים בכלל הצטרפו לכיתה רק בתחילת השנה ולהוריהם זו הייתה הזדמנות ראשונה לפגוש הורים אחרים מהכיתה".

יונתן היימן, מנהל הגינה הקהילתית ואבא של טמיר: "כיתה ב'1 מבית הספר 'מולדת' שמחה להתארח בגינה הקהילתית בנוף הרים למפגש ל"ג בעומר. המפגש כלל משחק של הילדים ושיח להורים וכל זאת ללא הדלקת מדורות ותוך חיבור לסביבה ולטבע הקרובים לבית".

זה המקום להזכיר לציבור כי המפגשים הקבועים בגינה מתקיימים בימי רביעי ושבת בשעה 16:00. מוזמנים להצטרף לעשייה וגם לבקר או סתם לעבור בגינה הממוקמת על שדרות הראל בסמוך לשכונת נוף הרים. לפרטים נוספים: 0523-298432.