לא חוקי, לא עובד

השב"ח שנתפס (צילום: דוברות המשטרה)
השב"ח שנתפס (צילום: דוברות המשטרה)
שוהה בלתי חוקי מג'נין אותר במכון שטיפת רכבים באבו גוש * הפועל נעצר והמשטרה סגרה את העסק לשבועיים

במהלך פעילות שוטרי סיור תחנת 'הראל' לאיתורם של שוהים בלתי חוקיים באזורנו, הגיעו בימים האחרונים שוטרים אל עסק לשטיפת כלי רכב באבו גוש.

במהלך בדיקתם, הבחינו השוטרים בחשוד שעובד במקום וזה החל לנוס לכיוון חלקו האחורי של המקום במטרה לחמוק מהשוטרים. לרוע מזלו, הבחינו בכך השוטרים שמיד דלקו אחריו והוא נתפס.

בתשאול ראשוני עלה, כי מדובר בתושב ג'נין בשנות ה-20 לחייו ללא אישור שהייה בישראל, העובד במקום מזה מספר ימים.

החשוד נעצר על ידי השוטרים והועבר לחקירה בתחנת 'הראל'. יחד עמו, הועבר לחקירה גם בעל העסק בחשד להעסקתו של השב"ח וכנגד השניים החל הליך פלילי בהתאם. מתוקף סמכותה של המשטרה בנושא, הורה מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן, על צו סגירה מנהלי לעסק עד לתאריך 14.11.

מן המשטרה נמסר: "נמשיך כל העת בפעילות לשמירת ביטחון הציבור, לרבות איתורם של חשודים המעורבים בכניסה לישראל שלא כחוק ואלה המסייעים בידם – מעסיקים, מלינים ומסיעים. לא אחת, מעורבים אותם שוהים בלתי חוקיים בפלילים ובמקרים חמורים לא פחות – בעבירות ביטחוניות. במיוחד בימים אלה, פועלים אנו ביד נוקשה כנגד אותם מעורבים בעבירות מסוג זה ואשר בוחרים לסכן את שלום הציבור מבלי לתת את הדעת על חומרת מעשיהם או להירתע מהצעדים שניתן להטיל לפתחם, כגון הליך פלילי ו/או צו סגירה למקום".