לא רוצה, לא צריך?

הילד מתבייש באביו המוסלמי, וביהמ"ש החליט בינתיים שלא לכפות עליהם מפגש * ביהמ"ש דחה בקשה של האם היהודייה לאפוטרופסות מוחלטת על הילד, ולכן, בכל הכרעה היא חייבת להגיע להסכמות עם אביו


צעירה ישראלית שהתאהבה בגבר מוסלמי, הסכימה להתאסלם בשבילו, והשניים התחתנו בביה"ד השרעי. 
לשניים נולד בן, אך בחלוף מספר שנים עלו יחסיהם של השניים על שרטון, וזאת לטענת האישה, משום שהגבר החל לנהוג בה באלימות. 
לאחר מגעים באמצעות עורכי דינם, התגרשו השניים בבית הדין השרעי. מספר ימים לאחר גירושיה, החלה האישה בתהליך של חזרה בתשובה, ושבה להיות יהודייה. 
מיד לאחר הגירושין, החלה האישה לפעול להפרדת הילד מאביו, סירבה לאפשר לו לראות את בנו, והערימה קשיים רבים על מנת לטרפד כל מפגש ביניהם. 
האב, שמעשיה של אשתו לשעבר העליבו אותו ופגעו קשות בכבודו, פנה לעו"ד איריס צור, וביקש ממנה לפעול על מנת שיוכל להיפגש עם בנו.
לדברי עו"ד צור, אין ספק שהחוק עומד לצדו של האב. "פעמים רבות קבע בית המשפט, כי הקשר בין הילד לבין שני הוריו, אינה זכות כי עם חובה, וכי קשר בריא זה חיוני מאד להתפתחותו ולבריאותו הרגשית והנפשית של הקטין".
חרף כך, היות והבן מתבייש מאד בעובדה שאביו הוא ממוצא ערבי, ועל כן מסרב מכל וכול להיפגש עמו, וכן משום שהאם עצמה מעוניינת בניתוק כל קשר עם בעלה לשעבר – הפכה המשימה להפגיש את האב עם בנו למסובכת ביותר. 
לדברי עו"ד איריס צור, עקב מורכבות התיק, לא הצליחו רשויות הרווחה וביהמ"ש להגיע להסדר שיאפשר את התקרבות האב לילדו, וכרגע קיים נתק גמור ביניהם. 
לפני מספר שבועות ביקשה האישה, באמצעות פרקליטיה, לזכות באפוטרופסות הבלעדית והמוחלטת על הילד. האב, באמצעות עו"ד צור, התנגד לכך מכל וכל, משום שלדבריו, גורל בנו מדיר שינה מעיניו, ועל כן חשוב לו מאד לשמור על קשר איתו, ולהכין את הקרקע למפגש ביניהם. 
ביהמ"ש לענייני משפחה, שדן בבקשת האם, דחה אותה, וקבע כי האב זכאי להמשיך ולהחזיק באפוטרופסות הטבעית שלו על בנו. 
לדברי עו"ד צור, בשל הנתק בין האם והילד לבין מרשה, ומשום שכל הכרעה משמעותית בגורלו של הילד נזקקת לאישור והסכמה של שני ההורים – מובטח הדבר כי ניהול חייו של הקטין ימשיך להיות סבוך ורב מכשולים, וכי עדיף שהאישה תמחל לאב על מעשיו כלפיה, אם אלה נעשו בכלל, ותאפשר לו ולבנם לחדש את הקשר, תוך חידוש ערוצי התקשורת הכל כך חשובים בין הורים גרושים לבין עצמם, ובינם לבין ילדיהם המשותפים. 
עו"ד איריס צור עוסקת בדיני משפחה, גישור, צוואות וירושות והסכמי זוגיות וממון.