לא רוצים גן אלים

מכות לגננת וכיסאות וחפצים שנזרקים * זו המציאות באחד הגנים ביישוב * התוצאה: הורים רבים שהוציאו את ילדיהם מהגן

על כך שישנה אלימות במערכת החינוך אין ספק. הוויכוח הוא על המינון והאם סרטון מבית ספר בבאר שבע שרץ ברשתות הוא חזות הכול.

ככל שגיל האלימות צעיר יותר, כך יש לראות זאת בחומרה, מבלי לגרוע כהוא זה מחומרת מעשי אלימות בגילאים בוגרים יותר. הדעת נותנת שככל שילדים קטנים יותר, כך הם תמימים ועדינים יותר, אך לכל כלל יש יוצא מן הכלל. הפרט המנחם הוא שבגיל כזה יש עוד אפשרות לקטוע את השרשרת ולתת טיפול מונע.

אלימות בגן ילדים. זה מה שקרה אצלנו ביישוב. מדובר בגן שיש בו ילדי בגיל טרום חובה ובגיל גן חובה. י', הורה לילד בגן שפנה השבוע למערכת 'זמן מבשרת', סיפר: "לפני כחודש היינו באסיפת הורים בגן. דיברו על זה שיש אלימות בגן, שזורקים כיסאות ויש גם אלימות פיסית, אפילו לגננת הרביצו. הרמנו קול זעקה על המצב הזה ופנינו למועצה ולמשרד החינוך אך שום דבר לא זז. היה לנו אפילו מפגש 'זום' עם מנהלת מדור גנים במועצה ועם נציגה של משרד החינוך. אמרו שיביאו עוד סייעת וגננת משלימה אך נכון להשבוע לא קרה כלום בעניין זה". עוד הוסיף י', כי המקור העיקרי לאלימות הוא ילד אחד בעייתי במיוחד, אך הוא סוחף אחריו את היתר.

לדבריו, לא פחות מ-12 משפחת הוציאו את ילדיהן מהגן הזה. מ', אימא לילדה: "מדובר בגן דתי ואנחנו משפחה דתית. נאלצנו בלית ברירה להעביר את הילדה לגן לא דתי".

מהמועצה המקומית מבשרת ציון נמסר בתגובה: "מדובר במספר בודד של מקרים שאירעו בגן. מיד לאחר מכן נבחן הנושא וטופל באופן יסודי על ידי אגף החינוך במועצה. כחלק מהליך הטיפול והליווי של אגף החינוך, ניתנו מענים שונים מתחילת שנת הלימודים לרבות הרחבת מערך התמיכה של השירות הפסיכולוגי החינוכי במועצה, תמיכה של יועצת חינוכית מטעם משרד החינוך וכן הוספת תקן של מדריכה התנהגותית לגן. בנוסף, תגברה המועצה את צוות הגן בתקן של סייעת נוספת. נכון להיום, רשומים בגן 17 ילדים. הגן מתנהל כסדרו ולא דווחו בו אירועים חריגים כאמור".