לגו-בוי – Neme_check

צילום: סיגל מזרחי
צילום: סיגל מזרחי
סינגל ראשון מתוך אלבום הבכורה של Neme_check (זמיר גולן) שצפוי לצאת לאור בסוף הקיץ

אחרי שנים של עבודה מוזיקלית כיוצר וגיטריסט בלהקת The goldman brothers, שהקליטה את אלבום הבכורה שלה בלונדון עם מפיק העל כריס פוטר (The verve, The roling stones, Kean,the clash) ושותפות יצירתית עם ארקדי דוכין, שעמו יצר שני אלבומי קונספט (בהם התארחו בין היתר, אהוד בנאי, אביתר בנאי, מוניקה סקס, יורם חזן ורבים אחרים), עושה Neme_check צעד ראשון בדרך של אל קדמת הבמה.


על השיר הוא מספר: "גדלתי כילד בעיר קיטו באקוודור, ממש על קו המשווה. בחודשים הראשונים הייתי מאוד בודד, אחרי שנזרקתי בבת אחת מתוך הבועה של בית הילדים בקיבוץ, אל תוך עולם חברתי שונה לגמרי, עיר גדולה, שפה חדשה והרבה אנשים זרים. התחלתי למלא את חיי באלפי קוביות של לגו, בכל מיני צורות, צבעים וגדלים. הייתי בונה אין סוף ספינות חלל, מטוסים, אוניות ותחנות משטרה דמיוניות. כך חייתי בתוך מציאות נפלאה, שבה יכולתי לברוא עולמות ולהחריב אותם, להגיע לכל מקום ביקום, להתחיל מלחמות, לנצח, להפסיד ולהתחיל הכול מחדש בכל רגע שרציתי. אחרי זמן מה עזבתי את הלגו ולא נגעתי בו יותר. במובן מסוים, אני אולי ממשיך לשחק בלגו, להרכיב ולפרק צלילים, כי שירים הם אולי ספינות החלל הכי גדולות שיש ואיתם אתה יכול לעוף לכל מקום.

ובכל זאת, משהו מהתמימות של ילד הלגו הלכה לאיבוד, כי עכשיו השאלות הן: למי יש ספינה גדלה יותר, מי נוסע רחוק יותר, מי מרוויח יותר קוביות… ושם בנקודה זו שבה הלגו הפך לאגו, שם בנקודה האבודה נולד השיר הזה כמין געגוע לא נוסטלגי, געגוע עתידני אל עולם של לגו בלי אגו".

מילים ולחן: Neme_check. עיבוד, הפקה, מיקס ותופים: יותם חרודי. קולות וגיטרות: יותם חרודי, Neme_check. בס: ירון סוריאנו. מאסטרינג: נדב כץ. הוקלט ב-shelter recording studio. עיצוב קאבר: DDD. בימוי, צילום, תסריט ועריכה לקליפ : טל בדרק. רחפן : דניאל רודני. משחק בקליפ: אורי ערוסי. תודה מיוחדת ל'החצר הישנה' ולאולפני shelter recording studio.

לצפייה בקליפ: כנסו לכתבה על הסינגל המופיעה במדור 'תרבות ופנאי' שבאתר 'זמן מבשרת', www.zmz.co.il.

להאזנה בכל שירותי הסטרימינג