להיראות ערניות

על הסיבות למראה של 'עיניים עייפות' ועל הפתרונות

אזור העיניים והעפעפיים חווה 'צניחה', 'נפילה' וקמטוטים. העור הדק והרגיש סביב העיניים ועור העפעפיים העליונות והתחתונות הם הראשונים להראות סימני גיל. עם הגיל העיניים נראות יותר 'עייפות' ו'מותשות' ואנו חשות מעין 'צל' שמאפיל על העיניים. לעיתים קרובות אצל נשים (וגם אצל גברים) כבר סביב החצי השני של גילאי העשרים ניתן לראות קמטוטים קטנים ליד העיניים.

למה זה קורה?

אנו ממצמצים באופן תדיר. כמו כן, התנועה בעיניים היא תכופה ובלתי נשלטת וכל אלה יוצרים עור רפוי שמתקמט מהר. סיבה נוספת שגורמת לעור סביב העיניים להיראות מוקדם יותר משאר הפנים את סימני הגיל, היא שרקמת העור מסביב לעיניים אינה עשירה באלמנטים כמו שרירים או שומן, מה שגורם לכך שאין מה ש'יחזיק' את העור ויתמוך באלסטיות שלו לאורך השנים.

העובדה שרק העור עצמו מכסה את העצם ואת ארובת העין, עלולה עם הגיל והדינמיקה השלילית של עור הפנים לשוות מראה של 'חלל ריק' עייף ולהדגיש כהויות.

הרפואה המודרנית וטיפולי האסתטיקה מחדשים כל הזמן את הטיפולים שעשויים לשפר באופן ניכר את מראה עור העיניים וכיום נפוצים טיפולים קוסמטיים ביניהם: מתיחת פנים (כמו מיני ליפט) והזרקות בוטוקס לקמטוטי העיניים וחומצה היאלורונית למילוי החללים הריקים.

אם אתן בוחרות בטיפולים פולשניים או בהזרקות, דעו שאין צורך להשתעבד להם. שימוש בתכשירים קוסמטיים, שנעשו בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות ומיועדים למתיחת העור והרמה שלו באזור הרגיש סביב העין, יעשו עבודה טובה לפני הזרקה או אחרי הזרקה או טיפול פולשני ויעזרו לשמר את התוצאות לאורך זמן ארוך יותר.

תכשירים אלה גם יהוו טיפול מונע לנזקי הגיל והשמש על העור ואף יסייעו למי שעדיין לא התחילה בהזרקות לדחות את הטיפולים לגילאים מאוחרים יותר.

ההתבגרות לא פוסחת על אף אחד מאתנו – נשים וגברים כאחד – טיפול ותחזוקה של העור הוא הכרחי לשני המגדרים על מנת לשמור על הבריאות ועל מראה מלבב.

למרות שנדמה שהזמן פועל לרעת כולנו ולמרות שנדמה שזו גזירה שיש להשלים איתה, החדשות הטובות הן כפולות – את הנזקים אפשר וכדאי למנוע ראשית על ידי שימוש קבוע ומוקפד במקדמי הגנה, רצוי לבחור בתכשיר הגנה ייעודי לאזור העיניים וללא בישום.

שימוש בקרם או בסרום ייעודי לאזור לעיניים (ולא בקרם פנים): תנו לעור המיוחד הזה ליד העיניים את תשומת הלב הראויה שלה הוא זקוק. העדיפו סרום בעל מרקם ג'ל שנספג בקלות ומחדיר לחות בצורה אפקטיבית.

ודגש אחרון וחשוב – בחרו בחוכמה. מוצרים שפותחו בטכנולוגיות מתקדמות – אשר מהווים טיפול משלים להזרקות ואף יכולים לדחות את טיפולי ההזרקות ופותחו בהשראת טכנולוגיה של מתיחת פנים והשבת הדינמיקה החיובית לעור הפנים – הם בגדר מאסט למי שחשוב לה לדחות את פגעי הזמן ולהיראות ערנית ורעננה תמיד.