להכיר את האושר

אילוסטרציה: pixabay
אילוסטרציה: pixabay
בכל פעם שיש לנו תחושת פחד נזכר באירוע שהתגברנו על הפחד * נשאל את עצמנו מה עזר לנו וניישם את זה שוב

כזכור, יעל (שם בדוי) בת ה-22 ילדה תינוקת כשהייתה בת 17. התינוקת נלקחה ממנה בעקבות שימוש בסמים. לאחר שהייתה במכון גמילה, יעל הגיעה אליי כדי להתחזק ולהחזיר לחיקה את בתה.

"אני זוכרת, שאחרי שיצאתי ממכון הגמילה הייתי שואלת את עצמי אם אני מאושרת. אני זוכרת שהייתי מנסה להיזכר מהו אושר והאם הרגשתי אותו. זה מאוד העסיק אותי בזמנו. לא הצלחתי למצוא תשובה בתוכי לכל השאלות הללו. ואז, ברגע הזה שהילדה הקטנה שלי נכנסה לחדר במרכז הקשר, הבנתי מהו אושר. הרגשתי את הלב שלי הולם בחוזקה. הרגשתי חמימות בכל הגוף. הפנים שלי נמתחו ולא יכולתי להוריד את החיוך. סוף סוף הכרתי אותי, את האושר".

"יעל, את ממש מרגשת אותי. איזה תיאור נפלא של התחושות שלך. את מבינה שעכשיו את יוצרת לעצמך הכרה של אושר? בכך את תצליחי לזמן לחייך עוד ועוד דברים משמחים. את תראי ותרגישי את הרווח העכשווי שלך ואת הרווח העתידי כשאת ממלאת את עצמך באושר".

"זה ממש התחיל לקרות. קודם כל הכרתי תחושה חדשה שלא חוויתי מעולם לדעתי. בנוסף, זכרתי באחת הפגישות שלנו שאמרת לי שאני אלמד את הוריי קירבה ומגע, שגם ילדים מלמדים הורים. הבת המתוקה והחכמה שלי שאלה אותי במה אני עובדת. באותו הרגע הייתי קצת נבוכה כי כמו שאת יודעת אין לי עבודה ואז נשמתי עמוק ועניתי לעצמי וגם לבת שלי שאני עדיין לא עובדת אבל אני אחפש עבודה שאהיה מאושרת בה. אז הבנתי שהאושר הזה שהכרתי אותו יכול להיות בעוד תחומים בחיי".

"יעל, את התחלת ליצור אנרגיה שמייצרת עוד ועוד אושר. את תראי שהאנרגיה הזו תמשוך לחייך אירועים ואנשים טובים. ככל שתוכלי לשהות בתוכה, יהיה לך קל להשיג את מה שתחפצי בו. תכווני את רצונותייך ותקבלי אותם. את כבר פתחת את ליבך והגעת למקום עם המון משמעות. את תקריני את האור שלך החוצה ותקבלי המון ביטחון. את יודעת היום מי את ומה הערך והגובה שלך. עברת מסע נפלא, מסע של הרבה שיעורים לחיים. היום אני רואה אותך עם שלום פנימי. המטרה היום היא לקחת את התחושה הזו של השלום הפנימי ולהשפיע החוצה. הצעד הבא שלך יהיה לבחון מהו העיסוק שבו את תרגישי שמחה לקום בבוקר, תשוקה ללמידה ואהבה לתפקיד".

"אני מתחילה להרגיש אישה בוגרת ואחראית (יעל צוחקת, ע.ע.). אלו דיבורים של אנשים מבוגרים. אף פעם לא היה לי משהו רציני בחיים. זה עוד דבר שהוא חדש עבורי ושוב גורם לי להרגיש פחד".

"כל דבר שהוא חדש עבורנו הוא למעשה לא מוכר. כפי שכבר הכרת את עצמך, המקומות הלא מוכרים מעוררים אצלך פחד. גם על זה נעבוד יחד. תזכרי כי בכל המסע המדהים שלך ובכל הגבולות והמחסומים שפרצת זה ייתן לך כוחות להמשך".

בכל פעם שיש לנו תחושת פחד, ניזכר באירוע שבו התגברנו על הפחד. נשאל את עצמנו מה עזר לנו וניישם את זה שוב.

שבת של שלום.