להפוך את הפוסט טראומה לאהבה

האומן הירושלמי אליהו וולף מציג מיצירותיו בגלריית 'אנתתא' שבנמל עין גב על שפת הכינרת * שם התערוכה: 'משדה הקרב בעזה - למכחול בסטודיו'

תיירות עין גב מזמינה את הקהל הרחב לתערוכת אומנות חדשה של האומן אליהו וולף – 'משדה הקרב בעזה – למכחול בסטודיו', שתתקיים בגלריית 'אנתתא' שבנמל עין גב על שפת הכינרת. בתערוכה יוצגו 20 עבודות שמן על קנבס.

רק ביום העצמאות האחרון עוד התווכחו כאן על קיום מופעי זיקוקים מתוך רצון להתחשבות בפוסט טראומטיים ועדיין היו כאלה שסירבו. נושא הפוסט טראומה והלם הקרב הגיע לקדמת הבמה ולחשיפה אחרי שנים של השתקה, בורות, פחד ובושה, בזכות איציק סעידיאן, הלום קרב שהצית את עצמו כהפגנה וכצעד של ייאוש מול ממסד אטום. טראומה היא משהו שהעם בישראל גדל וחי אתו לא מהיום. את המדינה הקימו מהגרים יהודים, עולים חדשים, מוכי פוגרומים, אסירי מחנות ונפגעי אנטישמיות, שחיו בצל הפחד והמוות ומשם המשיכו למלחמת העצמאות, הקמת המדינה בצל טרור, מלחמות ומצב ביטחוני מעורער. אלה הולידו דור אחר – דור של ילדים, לוחמים, דרוכים תמיד למצבי חירום, אזעקה או פיגוע, שחלקם נותרו נפשית אי שם בקרב, לא מצליחים להשתחרר ממנו ולא מסוגלים לחיות חיי יום יום. אבל עד לפני זמן מה לא דיברו על כך, לא טיפלו והיום כבר אפשר לצאת מהחשכה אל האור החלקי ולהתוודות על הפחד ההוא שנשאר.

האומן אליהו וולף נולד בירושלים בשנת 1987. הוא בעל סטודיו לעיצוב, מורה פרטי לציור ויזם מכירות. בשנת 2006 התגייס לפלוגת ההנדסה (פלחה"ן) של חטיבת 'גולני'. במהלך שירותו הצבאי לחם במספר מבצעים בעזה, חווה אירועים שהשפיעו עליו ושנים רבות לא היה מודע לגודל השפעתם.

אליהו וולף: "שנים לא ידעתי מה זה להרגיש, מה זה להיות אני, מה זו אהבה. דרך הצבעים והקנבס נכנעתי בשמחה לרגשות שפרצו החוצה, היישר מהלב, ולימדו אותי איך להעז ולהרגיש מחדש. במסגרת השינוי הגדול ביותר שעשיתי, התחלתי לחשוף את עברי ולגלות את עצמי. מתוך הכאב צמחה לה אמת מלכותית; מתוך הכעס והתסכול פרחה לה תקווה עטופה בצבעים של צחוק ואהבה; מתוך לב קר, מפשיר לאיטו לב חם מלא באהבה, בשמחת חיים מתפרצת, בעשייה ובמציאת המרכז הנכון לי. מצאתי את עצמי. העבר ניהל אותי, גרם לי לתירוצים ולחוסר אמונה באמת שלי. נהגתי ללכת אחרי האגו, לא אחרי הלב. האגו והפחד גובים מחירים, בונים חומות ומבצרים שבאים לידי ביטוי בחוסר אהבה, חוסר בהפגנת רגשות ובהבנה מה נכון לי ומה הייעוד שלי בחיים. האומנות שלי מייצגת את הרגשות שבי ומושפעת מעולמי הרוחני, שמקבל ביטוי חיצוני ביצירותיי. כולי תקווה שהתערוכה שלי תצליח לגעת בלבבות האנשים ותגרום להם להרגיש את עצמם מחדש".

'אנתתא' – גלריה, סטודיו וחנות ייחודית על שפת הכנרת בנמל עין גב, הוקמה בתקופת הקורונה במטרה לתמוך בעשייה ישראלית ולעודד צרכנות מקומית. כל המוצרים שנמכרים בה הם מעשה ידי אומנים ישראלים ועמותות ישראליות ובהם אקססוריז לבית, ריהוט, טקסטיל, קרמיקה, קוסמטיקה, תיקים ותכשיטים. בנוסף, מהווה המקום בית לסדנאות מתחלפות ולתערוכות. כל העבודות הן של אומנים ישראלים בלבד.

התערוכה תיפתח ביום חמישי (26.5, 20:00. כניסה חופשית) ותינעל ב-30.7.

שעות פתיחת הגלריה: ראשון-חמישי – 10:00-19:00, שישי – 10:00-15:00, שבת 10:00-17:00.

למידע נוסף: 050-8943222.