להרגיש את הטעם בכל מקום

צילום: גיל אבירם ודניאל כספי
צילום: גיל אבירם ודניאל כספי
הקורונה הולידה את הבן החדש של מסעדת 'צדקיהו' – 'צדקיהו TO GO'

כאשר נגיף הקורונה התפרץ בישראל ובאמצע חודש מרץ 2020 הכריזה ממשלת ישראל על סגירת המסעדות, חשבו עשרות עובדי מסעדת 'צדקיהו' כיצד ניתן בכל זאת להמשיך. גם הם נאלצו ליישר קו עם ההחלטה ולצאת לחופש שתאריך החזרה ממנו לא ידוע. הם כבר כמעט השלימו עם המצב, אך אמרו ברגע האחרון ״את 'צדקיהו' לא נסגור, נתפעל את המקום במסגרת משלוחים״. למשפחה הייתה אמונה אמתית בשירות המשלוחים, חרף העובדה כי המוסד הוותיק והאהוב על כל ירושלמי, שנוסד בשנת 1992 וזכה לארח רבבות סועדים, מעולם לא עשה ולו משלוח אחד.

״ההתחלה הייתה קשה״, אומר מושיקו צדקיהו, האיש האמון על השיווק של המסעדה, ״היינו יושבים ימים שלמים ובקושי היו הזמנות. יותר מזה, לא ידענו איך משלחים את ההזמנות ואיך לקבל אותם. יום יום שברנו את הראש מהם הדברים שאנחנו צריכים לעשות כדי להפוך ממסעדה שוקקת חיים לטייק אווי מצליח. כידוע, הקהל הירושלמי הוא קהל של הרגלים. התפיסה ש'צדקיהו' זה מקום לשבת ולהתענג בו על כל ביס עם אווירה מיוחדת ידועה לכולם ולכן היה קשה להעביר את המסר שאמנם יש שינוי, אך האיכות נשמרה, רק עברה להגשה יפה ותגיע ללקוח עד הבית. הקושי היה רב, מאחר וכל התהליך היה מ'רגע לרגע', מ-0 קמ״ש ל-100 קמ"ש בשנייה. לאור העובדה שמעולם לא עשינו משלוחים לא היינו ערוכים בהתחלה. ידענו להוציא טייק אוויי, אבל משלוחים? לא ידענו למה לצפות. בימים הראשונים הייתי מבקש מעובדי הגריל שייצאו למשלוח ויחזרו מהר כדי שאם תיכנס הזמנה יהיה מי שיכין. היינו עובדים מהיד לפה מתוך מטרה שיגיע הרגע בו נברך על המהלך של פתיחת הטייק אוויי שהוא בניגוד לכל ה׳אני מאמין׳ של 'צדקיהו'. מאז ומעולם אנו דוגלים בעשייה רק לאחר למידה ארוכה ובחינה מעמיקה של כל מהלך. אין כאן דברים בשלוף, הכול עם חותמת! לדוגמה: להיכנס למלצר ב'צדקיהו' זה רק התלמדות במשך חודש ימים ולאחר בחינה על כל פרט. אנו נותנים מזה 30 שנה ללקוח את הטוב ביותר, בלי קיצורי דרך, רוצים שכל אחד יידע לתת מענה מספק ללקוח וישלוט בכל, כי לדעתנו כל אחד אמור לדעת מה קורה בבית שלו מקטן עד גדול ולתת אירוח כיד המלך למי שמגיע״.

חלפו מספר שבועות וההזמנות החלו לגדול, הטלפון לא הפסיק לצלצל והדיבור ברחבי העיר על האוכל המשובח של 'צדקיהו' שמגיע במשלוח עד הבית הגיע לאוזני הירושלמים ובעיקר לפיות. מה שהתחיל בניסיון שאיש לא האמין בו, הפך למיזם מוצלח ומשגשג.

מושיקו צדקיהו: ״בתוך מספר שבועות הטייק אוויי הפך להצלחה היסטרית. הכפלנו את כמות העובדים בכל עמדה במקום, הקמנו מערך משלוחים מקצועי וכל העת בדקנו את שביעות רצון הלקוחות מבחינת לוח זמני הגעה, נראות, טעם, שהמנות חמות והכל תקין. לשמחתנו, שביעות הרצון הייתה רבה ואנחנו דאגנו כל הזמן להשתפר כדי להקנות חוויה של מסעדה בבית".

כשהחלו לדבר על חזרה לשגרה, ב'צדקיהו' הבינו שאין יכולת לייצר מאותו המטבח ארוחות – הן עבור הסועדים במקום והן עבור משלוחים והם ניצבו בפני דילמה: האם לוותר על הרעיון שהפך להצלחה המסחררת או להתחיל לפעול בשני המישורים. בעלי המקום, חזי צדקיהו, הכריע ואמר שמה שהפך להצלחה גדולה יש לשמר ולטפח. וכך, הפרויקט שהיה נראה באותה עת כבן חורג, הפך לכוכב על. הוחלט לתת לו מקום של כבוד ולפתוח מול המוסד הירושלמי את צדקיהו TO GO, בו ניתן לקבל באמצע היום או בערב, במהירות הבזק את מיטב המנות הידועות של המסעדה בפיתה/לאפה/חמגשית וכמובן שניתן להזמין משלוח הביתה או למשרד.

צדקיהו to-go

יד חרוצים 20, תלפיות, ירושלים

כשר

שעות פעילות: ראשון-חמישי – 11:00-23:00, שבת – סגור