'לוכדת'

רחל פורטמן בתערוכת יחיד עם טקסטורות וקומפוזיציות

בתערוכתה הראשונה, 'לוכדת' ('Captures'), מביאה רחל פורטמן מנור לידי ביטוי – דרך היצירות שמוצגות – את אהבותיה משכבר הימים: צילום טקסטורות וחומרים בשילוב עריכה דיגיטלית. לדבריה, "התערוכה היא הגשמת חלום חיי. היא נבעה מתוכי מתוך חיי ומאהבתי לחומרים תעשייתיים, בניין ואסתטיקה".

רחל מסתכלת, בוחנת וצופה דרך עיניה את הסובב אותה, את החומרים והנופים האורבניים שיוצרים ואוצרים חוויות וזיכרונות ויזואליים בעיניה. היא לוכדת תמונות, מתעדת בדרכה הייחודית את הלך החיים שמקיף את כולנו, אך נותנת זרקור ייחודי למה שהעין הרגילה לא בהכרח קולטת וזאת דרך עריכה דיגיטלית.

ביצירותיה, מבארת האומנית את הלא מובן ואת הלא ידוע בתוך 'המוכר והידוע' ועבודותיה מעוררים אצל הצופה תדהמה מהולה בסקרנות. בחיבור שיוצרת פורטמן מנור בעבודתה, בין המסתורי המרתק למציאות היום יומית, מצליחה היא ללכוד את האינטראקציה ההדוקה בין חומרים לבין נוף אורבני עמוס.

העבודות משקפות את רחל לוכדת קומפוזיציות מאירועים בחיי היום יום שלה תוך כדי חיפוש אחר דיוק, היגיון וניקיון חזותי. העיבוד הדיגיטלי של התמונות נעשה תוך כדי חשיפה והסתרה על ידי כתמי צבע שמוסיפה האומנית לתמונה, המושפעים מהאור הנשקף והמשתקף מבעד לחומר.

בתערוכה זו, בוחרת  פורטמן מנור בחומרים שונים הקשורים לתכנון ולבניין, שהם כה קרובים לליבה וחלק אינטגרלי מחייה המקצועיים להדפסת הצילומים: קרטון גלי, לוחות MDF, נירוסטה, נייר כותנה ופח מגולוון.

אתר האומנית: www.magicrach.com.

האומנית בפייסבוק: Rachel Portman Manor.

ליצירת קשר: 054-2077725 ובמייל Rachel@magicrach.com.

שעות ביקור בתערוכה: ימים ראשון-שישי בין השעות :10:00-22:00. הכניסה חופשית.

התערוכה תיפתח ביום שישי (7.10, 12:00) ותינעל ב-30.11. אוצרת: אילנה כרמלי לנר.

חלל לאומנות, מגדל פרישמן 46, תל אביב.