לחיים לשנה החדשה

צילום: תיירות צובה
צילום: תיירות צובה
היינן פול דאב, מנהל יקב צובה, ממליץ על יינות לראש השנה האזרחית

ראש השנה האזרחית בפתח ולאלה שיציינו זאת מביאים אנו המלצה לשתי יינות ייחודיים ומשובחים מיקב צובה.

תמיד נשאלת השאלה: איזה יין מתאים לארוחה מיוחדת? אדום? לבן? ואולי רוזה? כדי לשתף אתכם בבחירה הנכונה, שוחחתי השבוע עם מנהל יקב צובה, היינן פול דאב, ישראלי וציוני, איש מקסים שעלה מדרום אפריקה בצעירותו, התיישב עם משפחתו בצובה ומייצר מידי שנה עשרות אלפי בקבוקי יין מעולים ואיכותיים. 

נקדים ונספר, כי יקב צובה השיק באחרונה מיתוג חדש ליין טרסה 'TERASA 2019'. היין זכה כבר בשתי מדליות זהב בתחרות הבינלאומית המוערכת TERRAVINO. יינות Terasa המעולים של יקב צובה זכו בתואר הנכסף ונבחרו פה אחד.

יקב צובה, ממש כאן בהרי יהודה, הוא יקב ישראלי מוערך, כשר ומוביל בניהולו של פול דאב, המבוסס בלעדית על ענבי הכרמים הסובבים את הקיבוץ שמשתרעים כיום על כ-450 דונם, מה שמאפשר ליווי של היינן, תכנון נכון ומעקב צמוד אחר הענבים ובשלותם. בשנת 1996, ניטעו ראשוני הגפנים על שטח של כ-100 דונם באדמת טרה רוסה, אדמה רוויית היסטוריה של ייצור יין. בין הסלעים, הגתות והטרסות העתיקות, שגשגו הכרמים.

עוד לפני שהפך ליינן יקב צובה, הקים פול דאב את 100 הדונם הראשונים של כרמי קיבוץ צובה. בבסיס התפיסה שלו, מאמין דאב שאיכות היין נקבעת ברובה על פי איכות הענבים ומכאן הקשר הקרוב והחיבור שיש לו לכל גפן ולכל אשכול. היקב מייצר כ-60,000 בקבוקים מידי שנה. יינות צובה הכשרים נמכרים בחנויות היין המובחרות בארץ ובמדינות רבות כדוגמת צרפת, ארצות הברית ועוד.

אישית אני ממליץ לנסוע לקיבוץ צובה, לבקר במרכז המבקרים שביקב, לראות בעין את הכרמים מסביב, תצפית נוף עוצמתית וחווייתית ולקנות במחירים מוזלים בחנות במקום את יינות יקב צובה. ניתן גם לשבת במרפסת המקורה וליהנות מכוס יין, מארוחה קלה ומהנוף הקסום של הכרמים מסביב. 

ומה לגבי ההמלצה ליינות לערב ראש השנה האזרחית? פול ממליץ על שתי יינות מהקולקציה של יינות צובה:  

שרדונה: יין לבן יבש, המיוצר מ-100 אחוז ענבי שרדונה, מיושן שמונה חודשים בחביות עץ אלון צרפתי בשיטת surlue. יין בעל גוף בינוני, מינרליות וניחוחות קלים של פירות הדר. מתאים יותר לארוחות חלביות.

מצודה: יין אדום יבש והרמוני, המיוצר מ-80 אחוז ענבי קברנה סוביניון, 15 אחוז מרלו וחמישה אחוזים סירה. היין יושן 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. יין קטיפתי עם סיומת ארוכה ושפע טעמים של פירות אדומים בשלים. מתאים יותר לארוחות בשריות.

עוד תמצאו יינות מזני שיראז, קברנה סוביניון, מרלו, שרדונה. מומלץ לנסות גם את יין הסירה, הסלע והפורט. נסו ותיהנו.

יקב צובה, הרי יהודה

טל: 02-5347678, 02-5347000