לחיי השנה החדשה

היינן פול דאב, מנהל יקב צובה, ממליץ על יינות לראש השנה ולחגים שאחרי

בכל ערב חג אני מוצא את עצמי עם ההתלבטות – איזה יין מתאים לארוחת החג? אדום? לבן? רוזה? כולם… כדי לשתף אתכם בבחירה הנכונה, שוחחתי השבוע עם מנהל יקב צובה, היינן פול דאב, ישראלי וציוני, איש מקסים בן 53 שעלה מדרום אפריקה בצעירותו, התיישב עם משפחתו בצובה ומייצר מידי שנה עשרות אלפי בקבוקי יין מעולים ואיכותיים. 

לפני שנגיע לבחירה, נקדים ונספר כי יקב צובה זכה בשנה האחרונה בשתי מדליות זהב בתחרות הבינלאומית המוערכת TERRAVINO. זו תחרות מהחשובות בעולם שבה נשפטים מידי שנה מאות יינות והיא מהווה חלון ראווה ליינות מישראל ומהעולם. זכייה בתחרות זו משמעותה קידום ליקב וליין. יינות Terasa המעולים של יקב צובה זכו בתואר הנכסף ונבחרו פה אחד על ידי מיטב השופטים המובילים בעולם בתחרות הנודעת.

יקב צובה, ממש כאן בהרי יהודה, הוא יקב ישראלי כשר ומוביל שמייצר כ-65,000 בקבוקים מידי שנה. יינות צובה הכשרים נמכרים בחנויות היין המובחרות בארץ ובמדינות רבות כדוגמת צרפת, ארצות הברית ועוד. אישית אני ממליץ לנסוע לקיבוץ צובה, לבקר במרכז המבקרים של היקב, לראות בעין את הכרמים מסביב, תצפית נוף עוצמתית וחווייתית ולקנות במחירים מוזלים בחנות שבמקום את יינות יקב צובה. ניתן גם לשבת במרפסת המקורה וליהנות מכוס יין, מארוחה קלה ומהנוף הקסום של הכרמים מסביב.

היינות המשובחים של היקב, המיושנים בחביות עץ אלון צרפתי בין שמונה ל-18 חודשים, שואבים את איכותם מניסיונם של הכורמים ומאהבתם של העושים במלאכת היין. הכורמים מקפידים על צפיפות גבוהה ועל יבול נמוך ולכן ריכוז הפרי הוא גבוה ואיכות היינות היא גבוהה. היקב הוקם בשנת 2005 כיקב estate שמבוסס על ענבים מכרמי קיבוץ צובה, אשר ניטעו עוד בשנת 1996. הכרמים  משתרעים על אדמת טרה רוסה, בין סלעים, גיתות וטרסות עתיקות יומין. הגובה הרב שבו ממוקם היקב (כ-730 מטרים מעל פני הים), הלחות הנמוכה, הפרשי הטמפרטורות בין הלילה ליום ושורות הכרם הנטועות מצפון לדרום בצפיפות של 666 גפנים לדונם, יוצרים תנאים טופוגרפיים ייחודיים ואידיאליים לגידול ענבים. בנוסף, שומר הבציר הלילי על איכות הענבים שמגיעים צוננים אל היקב.

ומה לגבי ההמלצה ליינות לערב ראש השנה ולחגים? פול ממליץ בעיקר על שני יינות דגל מובחרים לחג: יין 'מצודה' ממסך של קברנה סוביניון, קברנה פרנק ומלבק, אשר יושן 24 חודשים בחבית. היין מתאים לארוחה עצמה. למנה הראשונה ממליץ פול על יין השרדונה (מחירו 115 שקלים בחנויות היין המובחרות ובנקודות המכירה).

עוד ביינות תמצאו יין מזני שיראז, קברנה סוביניון, מרלו, שרדונה. מומלץ לנסות גם את יין הסירה, הסלע והפורט. נסו ותיהנו. לחיים!

יקב צובה, הרי יהודה, 02-5347678, 02-5347000.

מרכז המבקרים והחנות פתוחים בימי שני-חמישי בין השעות 10:0016:00 ובימי שישי בין השעות 10:0014:00.