לחלום 'בהקיץ'

צילום: כפיר בולוטין
צילום: כפיר בולוטין
להקת המחול 'קמע' עם אחת המובחרות שביצירותיה – 'בהקיץ' מאת הכוריאוגרף תמיר גינץ * החורף במספר מקומות בישראל

'בהקיץ' היא פנטזיה סוריאליסטית אישית מאת המנהל האומנותי של להקת המחול 'קמע' ומייסדה, הכוריאוגרף תמיר גינץ, המבוצעת על ידי 14 רקדנים ורקדניות וירטואוזים בינלאומיים. יצירה זו נודדת אל רגעי אושר, חזיונות של תשוקות ומאוויים בלתי ממומשים, הדי זיכרונות ואהבה. יצירתו החדשה של גינץ נבעה מכמיהה לצאת להרפתקת אסקפיזם, בפקחות מלאה, אל מחוזות של אופטימיות. 

גינץ יצר את 'בהקיץ' לצלילי מוזיקה מקורית של אבי בללי. השניים ממשיכים בשיתוף הפעולה הפורה בהמשך להצלחתם הקודמת עם היצירות 'במדבר דברים', 'לא נודע', 'מנמוזין' ו'זעם'. אל השניים הצטרף גם הרקדן ומעצב האופנה הבינלאומי אביעד אריק הרמן (עיצב תלבושות למיס תבל, 'מאמא מיה!' ועוד), שרקד עם תמיר גינץ במופע הראשון של הלהקה – 'גן נעול' – וכעת סוגר מעגל ואמון על התפאורה והתלבושות ביצירה זו. עיצוב תאורה ובמה: שי יהודאי.

תמיר גינץ: "בימים אלה, יש חשיבות אולי גדולה מתמיד לאסקפיזם. התובנה שמובילה אותנו היא שאנו לא מבדרים את הקהילה, אלא נותנים לה מזור לנשמה, שעות של הפוגה לנפש, השראה והדמיה של שגרה. תרבות היא מזון לרוח והבסיס לתקווה. בלי תקווה לנורמליות שעוד תחזור לא נוכל לאתגרי התקופה".
יצירותיה של 'קמע', מלהקות המחול המובילות בישראל, מועלות עשרות פעמים בשנה בארץ ובעולם, נותנות במה לווירטואוזיות עוצמתית לצד ביטוי אישי של הרקדנים ומזמינות את הצופים לחוויה מרתקת. תמיר גינץ יוצר עבודות שמהוות את הציר המרכזי ברפרטואר הלהקה. בעבודותיו נרקם על הבמה עולם עשיר ברבדים. שפת התנועה הדרמטית של גינץ שופעת בדימויים ומאתגרת את יכולות הרקדנים. להקת 'קמע' מהווה בית ל-24 רקדנים, ישראלים לצד רקדנים מרחבי העולם, התורמים מכישרונם לתהליך היצירתי ומביאים לבמה ביצוע מרגש וסוחף. 

מועדי המופע (שעה קבועה: 20:30)

מוצ"ש, 23.12; ושלישי, 23.1, 'סוזן דלל', תל אביב.

חמישי, 4.1, היכל התרבות יבנה.

מוצ"ש, 16.1, אולם יפעת, עמק יזרעאל.

לפרטים נוספים ורכישה:

קמע

מחירי כרטיסים: 110-160 ₪

טלפון להזמנת כרטיסים: 9300*

קישור לטריילר: