למען אלה שנותרו

מרפאת 'כללית' במבשרת ציון תקיים יום ייעוץ מיוחד לניצולי שואה מבוטחי הקופה

זו שנה חמישית שבה יוזם ומקיים צוות מרפאת 'כללית' במבשרת ציון יום מיצוי זכויות ייחודי עבור ניצולי שואה ובני משפחותיהם. 6,900 ניצולי שואה ונפגעי נאצים נמנים בין מבוטחי 'כללית' במחוז ירושלים.

לאורך כל השנה, זמין השירות הסוציאלי ב'כללית' עבור ניצולי השואה ונפגעי הנאצים בשלושה תחומים עיקריים: טיפול ותמיכה רגשית, קשר עם הקהילה ומיצוי זכויות. לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה, מעלים את המודעות לנושא התמיכה הסוציאלית ב'כללית' עבור הניצולים ומזמינים את אנשי המקצוע להפנות את הזקוקים לכך לקבלת העזרה.

לאה פרץ, מנהלת אדמיניסטרטיבית במרפאת 'כללית' במבשרת ציון ובין מייסדות היוזמה: "קיבלנו לא מעט שאלות לאורך השנה מאוכלוסייה מיוחדת זו. הבנו שחשוב מאוד לכנס את כולם ביחד ולהסביר להם מה מגיע להם. המפגש הראשון התקיים בשנת 2017 ואליו הגיעו 30 איש שהתרגשו מאוד מהרעיון. במהלך שלוש שעות הם קיבלו מידע ומענה נרחב על כל שאלותיהם. עם תחילתה של מגפת הקורונה, שונה הפורמט לפגישות פרטניות. 25 ניצולים נרשמו השנה. בעקבות היענות גדולה, ניזום יום נוסף כך שנוכל להקדיש זמן איכות לכל אחת ואחד שזקוקים למענה. אנחנו עדים לכך שהשתתפות הניצולים ביום כזה מביאה למיצוי זכויותיהם בקבלת סיוע במגוון רחב של תחומים וזה מעודד מאוד. הניצולים מעריכים מאוד את תשומת הלב, ההקשבה ואת ההתמדה בקיום המפגש שנה אחרי שנה".

סינדי שולקין, עובדת סוציאלית ומרכזת תחום ניצולי שואה במחוז ירושלים של 'כללית': "השנה התמקדנו במיוחד במיצוי זכויות על בסיס מצב רפואי. הכנו את הצוותים הרפואיים בכל מרפאות המחוז. יום מיצוי זכויות ב'כללית' מבשרת מתקיים ביוזמת הצוות המקצועי במרפאה. יחד עם מורן רשף, עובדת סוציאלית במרפאה, נבדוק יחד באופן אישי עם כל ניצול או בן משפחה של ניצול את מיצוי הזכויות ואת נושא קיום הקשרים בקהילה שמיועדים לניצולי שואה. במקרים של היעדר קשר עם השירותים בקהילה, נחבר באופן יזום. אני מרכזת את התחום ב'כללית' כבר 11 שנה ואני 30 שנה בתחום הזקנה. בכל פעם מחדש אני מצטמררת לשמוע את הסיפורים של הניצולים ואת דרכי התמודדות שלהם שנמשכים שנים רבות אחרי".

יום הייעוץ יתקיים ביום ראשון (1.5) בין השעות 08:30-16:00. מ'כללית' נמסר כי עקב הביקוש יתקיים יום ייעוץ נוסף. לתיאום פגישת ייעוץ אישית: 02-5339555. מידע רב קיים בתחום של מיצוי זכויות לניצולים ומתבצעים בו שינויים רבים במשך הזמן.