לפורשים יש בית

מיזם חדש ביישוב ושמו 'הבית לפורש', שייתן מענה למגיעים לגיל פרישה במגוון תחומים תחת קורת גג אחת

הם עובדים קשה כל חייהם, יוצאים לפנסיה, מנסים לברר מה מגיע להם ומה לא ונתקלים בטרטורים ביורוקרטיים בלתי פוסקים.

תושבי מבשרת הוותיקים, הגעתם לגיל פרישה? יש בשורה בשבילכם. רמה שטרן, יועצת מס מהיישוב, עדכנה השבוע על מיזם חדש שהקימה ביחד עם שלי דניאל קונפורטי, מאמנת לעסקים ולפרישה. המיזם נקרא "הבית לפורש במבשרת ציון".

'הבית לפורש' ירכז במקום אחד את כל מה שהפורש צריך לתכנון פרישה נכונה: טיפול בכספי הפרישה, תכנון ומיסוי; ליווי אישי, אימון וסדנאות לפרישה; ליווי משפטי – צוואות וייפוי כוח מתמשך; גישור – בין בני זוג, משפחה ועוד; השקעות ומכשירים פיננסים.

על הנושא של תכנון נכון של פרישה אומרת רמה שטרן: "כל אדם שמגיע לגיל פרישה זקוק לאיש אמון שיעזור לו. הפרישה היא תקופה שבה אתם מקבלים כספים וזכויות פנסיוניות רבות שצברתם בשנות העבודה ועליכם לבחור כיצד להתנהל איתם. לבחירה שלכם יש השפעה על ההכנסה העתידית שלכם ועל המיסים שתשלמו. המטרה של תכנון מיסוי פרישה הוא לשמור ככל האפשר על רמת החיים לה הורגל תוך חיסכון מקסימלי במס".

"יציאה לגמלאות או פרישה מוקדמת מהווה שינוי משמעותי ומהותי באורח החיים בהכנסה בתא המשפחתי", אומרת שלי דניאל קונפורטי, מאמנת אישית ומלווה פורשים. תקופה זו  מצריכה הערכות קבלת כלים וידע נכונים להשגת המיטב ושמירה על אורח חיים  אופטימלי. ליווי מנטלי מאפשר לפזר את החששות והתמודדות עם הפחדים מהמצב החדש. ולהיות אקטיביים לחיים. הפנסיה היא הזדמנות להגשמת חלומות, להתנדב ולהפוך תחביב לעיסוק. המוטו הוא 'להחזיר את הברק לעיניים'".

רמה שטרן התייחסה לייחוד של 'הבית לפורש במבשרת ציון': "כרגע מדובר במיזם שהוא בלעדי למבשרת. על פי הידוע לי יש עוד מיזם כזה במרכז שהוקם לפני חצי שנה עם שם אחר אבל עם פחות או יותר אותו רעיון. חשבתי על הדבר הזה הרבה זמן לאור ניסיון שיש לי מזה שנים בתכנון פרישה. לצורך הקמת המיזם נפגשתי עם מאמנת פרישה לפני חודשיים. במשך השנים בהן טיפלתי בפורשים, ראיתי שפורש מגיע לצומת הזו ויש לו הרבה מה לעשות וללא הכוונה נכונה הוא יכול לעבור טרטורים מיותרים ולהפסיד הרבה כסף. חשוב לי לרכז ולאחד את כל בעלי המקצוע במקום אחד כך שכל פורש יוכל לבחור את השירות שהוא רוצה. זה הרעיון המרכזי של 'הבית לפורש'. חשוב לי לציין כי כל בעלי המקצוע הם בעלי ידע וניסיון בתחום הפרישה. במסגרת 'הבית לפורש' נקיים סדנאות ונצא איתן לארגונים באזור במטרה לנגיש את השירות הזה לכמה שיותר אנשים. הרבה פורשים לא מכירים את ההטבות שמגיעות להם וזו הזדמנות להראות להם את ההטבות, ליידע אותם שלא יפסידו הרבה כספים שמגיעים להם".

למידע נוסף:

רמה שטרן, יועצת מס מומחית במיסוי והכוונה לפרישה, 0544846146.

שלי דניאל קונפורטי, מאמנת לעסקים ולפרישה, 0546091667.

דם המכבים 1א, מבשרת ציון.