לראות 'מקרוב'

על תערוכת צילום פרי יצירתם של תלמידי בית הספר 'עמל' לחינוך מיוחד בחולון

תערוכה מיוחדת ומרגשת נפתחה השבוע ב'גלריה 58' בעיריית חולון. מוצגים בה עבודות וצילומים של תלמידי בית הספר 'עמל' לחינוך מיוחד בעיר.

תערוכה זו היא תוצאה של תהליך עמוק ומהנה בן שנה שבו למדו התלמידים טכניקות צילום שונות, התנסו בצילומי אולפן, רחפן, צילומי טבע ופעילויות שונות מעולמות הפוטותרפיה.

פרויקט זה התאפשר בזכות עיריית חולון והעומד בראשה מוטי ששון; אריאלה קידר, ראשת מינהל החינוך; רותי יצקן, מנהלת אגף הפרט בעיריית חולון; רחל ואתורי, מפקחת החינוך המיוחד בחולון, אקי"ם חולון וכמובן פנינה זולטה, מנהלת בית הספר 'עמל' וצוותי הכיתות. אוצר, מנחה ומפיק התערוכה: רום ברנע. ייעוץ אוצרותי: שיר לו בשיתוף רפי וזנה, מנהל אגף תרבות ואומנות; ויותם אורן, הרכז האומנותי לגלריות.

הצילום הוא כלי מלא אפשרויות שמאפשר העצמה אישית וחברתית, מזמין לבחון היבטים שונים באישיות שלנו, בסיפורי חיינו, בקשר שלנו לקבוצה אליה אנחנו שייכים וכן לחיבור שלנו לעולם. הוא מספק לנו הזדמנות להתקרב ולגלות את החבוי בכל אחת ואחד מאיתנו.

הצילום הוא תהליך שבו מתקרב הצלם לעצמו ומגלה את עולמו הפנימי באמצעות העדשה. במקרה זה של הכנת התערוכה, התקרבו הצלמים בפרויקט גם הם אחד לשנייה, למדו על חבריהם בצורה חדשה ומעמיקה, התקרבו למורים ולמדריכים שלהם וכן היום ועכשיו בתערוכה – גם אל הקהל שמתבונן ביצירתם.

התערוכה היא תוצר משותף של כל צלם וצלמת שהשתתפו בפרויקט. כל תמונה היא תוצר של עבודה קולקטיבית שנעשתה באווירה של שמחה, הנאה וחוויה צרופה. התערוכה היא תוצר של כל היוצרים ולכן הקרדיט הוא לא על פי תמונה אלא של כולם.

שמות היוצרים: כפיר פשה, אור לוי, משה בן חיים, אלפר גזר, דוד וקסלר, מושיעאל הרצוג, נועם לוי, אלי יוסיפוב, חן עזרא, אלי בורייב, אליאל ארצי, כפיר בנימין, אביב בן יאיר, ליאל חיון, נטלי כהן, לאה אספה, אדוה מבורך, שיראל אברהם ןנועה חצבני.

התערוכה תוצג עד ה-10.5.

גלריה 58, בניין העירייה, רח' חיים וייצמן 58, חולון.

שעות הביקור בתערוכה: ראשון-חמישי – 08:30-13:30 וביום שלישי גם בין השעות 16:00-19:00.

הכניסה ללא תשלום.