לראשונה בישראל: חנות ספרי אמן

מגזין III יפו מודיע על פתיחת חנות ספרי האמן הראשונה בישראל: מגזין III יפו ספרים * פתיחה חגיגית  יום חמישי, 20.1.22 בשעה 20:00

מגזין III יפו שמח להודיע על פתיחת חנות ספרים חדשה וראשונה מסוגה בישראל : מגזין III יפו ספרים. חנות הספרים תתמקד בספרי אמן מקומיים לצד ספרי אמנות ותיאוריה של הוצאות מקומיות, ויתקיימו בה מפגשים עם אמנים, השקות ספרים ואירועים נוספים. חזית החנות תשמש לתצוגת עבודות אמנות בממדים קטנים של אמנים מקומיים. החנות ממוקמת מול חלל התצוגה של מגזין III יפו, ברחוב עולי ציון 17,  והיא חלק אינטגרלי מפעילותו.

 ספרי אמן מרחיבים את היכולת שלנו לחוות ולהעריך אמנות באופן אינטימי. בנוסף לאפשרות לצפות באמנות ולחוות אותה, ספר יכול להרחיב ולהעמיק את ההבנה שלנו בכך שהוא מאפשר מפגש חוזר, ולשמש כמבוא לעולמו של האמן.

בשנים האחרונות הוצאות לאור מיוחדות ברחבי העולם מתמקדות יותר ויותר בספרי אמן ומספר הולך וגדל של ירידים מיוחדים לספרי אמנות מתקיימים בין היתר בניו יורק, ברלין, לונדון, פריז, טוקיו, לוס אנג'לס וגם בתל אביב וירושלים. 

מגזין III  יפו מצטרף למגמה העולמית ומקדיש חנות ייעודית אשר תשרת אמנים מקומיים ואת הקהל הרחב על ידי הפצה וקידום של העשייה האמנותית הזו בישראל.

כרמית גלילי, מנהלת מגזין III יפו : "בחנות ניתן יהיה למצוא ספרי אמן שהם אובייקטים אמנותיים העומדים בפני עצמם ממש כמו כל עבודת אמנות, ספרים שהם סקירה עמוקה ורחבה של עבודת האמן, ספרים המלווים פרויקט מסוים או תערוכה וספרים שהם פרויקט עצמאי העומד בפני עצמו. יש אמנים שיצירת ספר אמן היא דרך פעולה עבורם ויש מי שזהו פרויקט חד פעמי בשבילו."

בחנות מוצגים ספרים שנוצרו על ידי קשת רחבה של אמנים לאורך תקופות שונות. בין היתר ימכרו בחנות ספרים של דנה אריאלי, גרי גולדשטיין, יהושע (שוקה) גלוטמן, נועה יפה, מרב סלומון, אלי פטל והגר ציגלר.

אודות מגזין III יפו

מגזין III יפו הוא חלל לתצוגת אמנות, שלוחת קבע של מגזין III מוזיאון לאמנות עכשווית משטוקהולם, שוודיה. התוכנית המגוונת של מגזין III יפו כוללת אמנים עכשוויים מקומיים ובינלאומיים כאחד. מאז שהוקם בשנת 2018 הוצגו בחלל תערוכות יחיד של חיים סטיינבך, שילה היקס, קוסימה פון בונין, טל ר. ומאיה אטון.

אודות מגזין III מוזיאון לאמנות עכשווית

המוזיאון, שנחשב לאחד המוסדות המובילים באירופה לאמנות עכשווית, פועל מאז 1987 מתוך אמונה ביכולתה של אמנות לחולל שינוי ולעורר השראה בקרב אנשים ובחברה בכללה. התערוכות שהוצגו במגזין III מאז היוסדו זכו לתהודה בשדה האמנות הבינלאומי, והמוזיאון מעשיר בהתמדה את אוסף הקבע שלו, הכולל עבודות מאת אמנים עכשוויים מובילים.