לראשונה: פסטיבל UMA למחול

צילום: אור דנון
צילום: אור דנון
בחול המועד פסח הקרוב תלבש ירושלים מחול ★ עיריית ירושלים, בשיתוף מרכז הקונגרסים הבינלאומי בנייני האומה, משיקים בשמחה ובגאווה את פסטיבל המחול UMA ★ בתכנית: מסלולים שונים לרקדנים מקצועיים ולשוחרי מחול, כיתות אומן, שיעורי מאסטר, הרקדות המוניות ומופעים מכל הסגנונות ★ הקהל הרחב מוזמן

פסטיבל UMA למחול יתקיים בחול המועד פסח בתאריכים 18-20.4 בבנייני האומה ירושלים בשיתוף עם עיריית ירושלים. המקום יעניק פלטפורמה ובמה לרקדני מחול ולשוחרי ריקוד מכל רחבי הארץ שיעלו לעיר הקודש וייקחו חלק בכיתות אומן ושיעורי מאסטר על הבמות השונות שיוקמו במתחם, במגוון סגנונות ובהובלת להקות ומורים למחול מהמובילים בישראל. למעשה, לראשונה בירושלים ייערך אירוע מחול מסוג זה, שיהווה גם פסטיבל צבעוני ומגוון שבו יכול כל אחד לקחת חלק וגם כנס מקצועי לרקדנים. 

הפסטיבל יציג מופעים של להקות המחול הבולטות בארץ: מופע '360' מאת רמי באר של להקת המחול הקיבוצית, מופע סטודיו של להקת המחול 'פרסקו' לצד שיעור בלט קלאסי, סדנת רפרטואר הכוללת שיח והכרות עם רקדני הלהקה, מופע של היוצרת אורלי פורטל, הרקדות בהובלת גדי ביטון וירון בן שמחון ועוד. בנוסף, מתכבדים UMA לארח בפסטיבל אורחת מיוחדת, הלא היא נועה רווה (סולנית "אאידה'), שתנחת ישירות מלוס אנג'לס ותעביר סדנת 'מיוזיקל' – חוויה מוזיקלית ותנועתית בינלאומית.

כאמור, עבור הרקדנים המקצועיים ותלמידי בתי הספר למחול מרחבי הארץ שייקחו חלק בפסטיבל, יוצעו מספר מסלולים שונים. זה הזמן והמקום ללמוד מחול ביום לימודים מעשי, מרוכז, חווייתי ותמציתי.  

Physical movement:  שיעור מחול אנרגטי בליווי מוסיקה חיה עם נעמי פרלוב, המנהלת האומנותית של מרכז 'סוזן דלל'; שיעור תנועה מונחית בהנחיית אורי עופרי, לשעבר רקדן בלהקת 'בת שבע'; סדנת רפרטואר של להקת המחול הקיבוצית; תרגול פיזי מעמיק עם דור פרנק, רקדנית ומורה למחול עכשווי; סדנת מחול מודרני עם שני כהן, סולנית להקת המחול הקיבוצית; שיעורים עם יואב גרינברג, רקדן וכוריאוגרף מהבכירים בארץ; סדנת ריקוד מול מצלמה עם איציק עמר, רקדן ומורה למחול; שיעור מודרני עם נועה הופמן, מהכוכבות הבולטות בלהקת 'מחולה'.

'כל העולם במה': מסלול מיוזיקל ייחודי בהובלת להקת המחול 'פרסקו' של יורם כרמי.

'היפ הופ מאניה': ארבעה שיעורים בקצב גבוה עם מורים ורקדנים מובילים מסצנת ההיפ הופ המקומית, כולל הצמד שמגיע היישר מלוס אנג'לס Dez soliven ו-Gab Robert – כוראוגרפים ורקדני היפ הופ שעבדו עם ג'ניפר לופז ו'סירק דה סוליי' ויציעו לקהל הרחב שיעורי היפ הופ מתקדמים.

בפסטיבל תמצאו תכנים נוספים מעולם המחול והבמה כגון ההצגה 'בוז'ולה' של תיאטרון האינקובטור – הצגה צעירה ובועטת שבה לוקח הקהל חלק במתרחש על הבמה, כולל פעילות של צפייה משותפת בסרט הדוקומנטרי 'עד אשר נמצא מקום' ודיון עם יוצר הסרט איציק עמר והשחקנים. בפסטיבל UMA תוצע גם סדנת ריקוד פיזית חווייתית של ה-MOVEMENT FREAKS שכובשים בשנתיים האחרונות את תל אביב והרצליה.

בנוסף, יוכל כל מי שיש לו זיקה לעולם התנועה והמחול, למצוא שיעורים חווייתיים וסדנאות נוספות כדוגמת שיעורי זומבה עם מריו, המנהל של ארגון מדריכי הזומבה בארץ; 'האלה מתעוררת' – סדנה בסגנון הטרייבל פיוז'ן דאנס עם מיכל קליגברג; הרקדות עם גדי ביטון וירון בן שמחון, היישר מלוס אנג'לס; אימון קרדיו דאנס סובב עולם עם נועה נווה; סדנת מחול אפריקאי עם מסיבה אפריקאית בליווי נגנים; ובית הספר לסלסה 'קפיטל לטינה' יעביר מגוון סדנאות שיסתיימו במסיבה לטינית ועוד.

יוזם ומנהל הפסטיבל: עידו קאפח, מנהלת אומנותית: חגית זרגרי, מנהלת מקצועית: עדי רולינגס, הפקה: אלון לפלר, ארט דיירקטור: שרון דדון, שיווק ומכירות: מתן בר, מדיה: שלומי בן-חמו.

לרכישת כרטיסים למסלולים השונים: www.umajlm.co.il/uma?ref=nwc.