לשמוע את השמחה

חידוש באירוע ה'עדלאידע': שירות הנגשה לכבדי ראייה

מעבר לשמחה הגדולה על חידוש מסורת ה'עדלאידע' ביישוב אחרי שנתיים של הפסקה בשל הקורונה, נרשם ביום שישי האחרון חידוש מרענן באירוע היישובי המסורתי: הנגשת ה'עדלאידע' בתיאור קולי לכבדי ראייה. 

קריין הספרייה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקות קריאה, למרות התנאים המאתגרים, תיאר את המצעד באמצעות אוזניות לצופים באופן שאיפשר להם לקחת חלק באירוע וליהנות ממנו.

סגן ראש המועצה, דובי כדורי: "ההנגשה נעשתה על-ידי צוות מיומן ומקצועי מהספרייה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה. המתאר הקולי שידר בזמן אמת אל אוזניות שחולקו למשתתפים מבעוד מועד על ידי טכנאית מהספרייה. התיאור הקולי איפשר 'לראות' את המיצגים שהופיעו ב'עדלאידע', את הילדים שהשתתפו בה וכן את הקהל המחופש. אין ספק, כי זו התחלה מבורכת של מסורת חדשה שבה יונגשו אירועי תרבות ביישוב לכלל התושבים בהתאמה לצרכיהם. זה המקום להודות גם למנהל התרבות היישובי חנן כהן על שיתוף הפעולה שלו וכן לשוטרים שהיו קשובים לצרכי היושבים במתחם הייעודי".

מהספרייה המרכזית לעיוורים נמסר: "למרות הקור העז והשמיים הקודרים והמאיימים, התייצב קריין הספרייה האמיץ, אבי שחרון, במבשרת ציון על מנת להנגיש את ה'עדלאידע' השנתית עבור קבוצה קטנה של עיוורים. תודה לרוקסנה, חנן ואליק, נציגי המועצה המקומית, שעשו הכול כדי שנרגיש בבית. הספרייה המרכזית לעיוורים תמשיך להגיע לכל מקום בו נדרשת פעילותה, גם במזג אוויר סוער במיוחד".

גלריית התמונות המלאה מאירוע ה'עדלאידע' ומהפעילות לנוער במתחם 'הצופים': בגיליון הבא של 'זמן מבשרת'.