לשמור על פנים יפות

המדריך לניקוי עור הפנים בעונת הקיץ

בקיץ העור של כולנו בבעיה, הלחות, זיהום האוויר וקרני השמש גורמים לשמנוניות, לדביקות  וללכלוך של העור. התוצאה – גירוי, נקבוביות מורחבות ומראה עור לא רענן. זו אחת הסיבות שחשוב לנקות את עור הפנים ברמה היום יומית מעודפי הפסולת והשומן. מצד שני, חשוב לא לגרות את העור, כי ניקוי יתר ושפשוף של העור יפגעו במחסום ההגנה שלו.

השלב הראשון בטיפול בעור ואולי החשוב ביותר הוא הניקוי שלו. וכן, גם כאן חשוב מאוד להתאים את הניקוי לסוג העור. מסתבר שחשוב גם להתאים את מוצרי הניקוי לפנים לפי סוג העור.

הליך ניקוי עור הפנים הוא הבסיס הראשוני והחשוב ביותר בשמירה על בריאות העור והוא מצריך תהליך ניקוי ייחודי עבורו. העור הוא איבר חי שיש לו תפקיד בייצור ובהפרשת חומרים שונים. לכן, ניתן לזהות על פני העור הפרשות חלב, מלחים שמופרשים מזיעה, תאים מתים, אבק, זיהום אוויר וצבעי איפור למיניהם אשר יש להסיר ביסודיות מעור הפנים מבלי לפגוע בשכבה הליפידית הטבעית של העור (שכבת ההגנה של העור). זה אולי הדבר החשוב ביותר שצריך להבין: איך מוצאים את הנתיב הזה שיהיה ייחודי ומותאם בדיוק לעור שלנו – אשר מצד אחד ינקה אותו ביסודיות ומצד שני לא יגרה אותו, יפצע אותו ויהפוך אותו בסופו של דבר לרגיש יותר.

לפניכם מספר טיפים ועצות לניקוי עור הפנים:

לא להשתמש במגבונים להסרת איפור: למרות הפיתוי שבניגוב קליל ומהיר, זה לא ממש מנקה את העור. זה טוב כשלב ראשון להסרת איפור מאוד כבד ואחר כך לעבור לניקוי הרגיל או מידי פעם כשאין ברירה. לכן, מומלץ קודם כל להסיר את שכבות האיפור והלכלוך עם ניקוי ראשוני עם מים מיסלרים – זה מתאים לכל סוגי העור ומתאים לפנים וגם לעיניים, מכיל חומצה היאלורונית להענקת לחות וכן ויטמין B3 נגד גירויים.

לעור יבש מומלץ להשתמש בשמן רחצה מקציף שמתאים לעור רגיל עד יבש מאוד. הוא מעניק לחות ולא מייבש את העור. שמן רחצה מקציף מכיל שלושה סרמידים חיוניים שמהווים את המפתח לעור בריא ומאוזן בלחות. הסרמידים של סרווה זהים לסרמידים הטבעיים שלהם זקוק העור. שילובם הייחודי מסייע בטיפול ביובש, מעניקים לחות ומצמצמים את אובדן המים בעור, זאת על מנת לסייע בשיקום שכבת ההגנה הטבעית של העור. הפורמולה של שמן הרחצה המקציף משלבת גם חומרים פעילים בסיס חומצת אמינו, סקוואלן וטריגליצרידים- ליפידים שידועים כמסייעים בריכוך ובהזנת העור בלחות מבלי לייבש את המחסום העורי. חומצות האמינו מורידות את הלכלוך בעדינות. מיד לאחר השטיפה, יש למרוח קרם לחות וכך מוגן העור מפני יובש וזיהום אוויר. המריחה של הלחות מיד לאחר השטיפה עוזרת לשמור על שלמות העור ועוזרת לשמר את המחסום האפידרמלי שלו.

לעור הנוטה ליובש ובעור רגיש ואדמומי: לא מומלץ להשתמש לעיתים קרובות בסבון גרגרים. זה עלול לגרות את העור, לייבש אותו ולפצוע אותו. לכן, מומלץ סבון פילינג גרגרים פעם עד פעמיים בשבוע בלבד (תלוי בסוג העור).

לעור רגיל: לנקות עם מים מיסלריים ולאחריו לשטוף עם ג'ל מקציף לניקוי עור רגיל עד שמן. התכשיר מכיל סרמידים חיוניים וחומצה היאלורונית. הוא מנקה את העור ביסודיות אך בלי לפגוע בשלמותו ומבלי להותיר אותו יבש ומגורה.

לעור שמן: מומלץ לשטוף את הפנים עם פומינג קלינזר לעור הנוטה לאקנה או עם חספוס (כמו קרטוזיס פילריס). ניתן להשתמש בסבון אשר מכיל גם חומצה סליצילית (שמקלפת את החספוס, כלומר את התאים המתים) אבל גם חומצה היאלורונית אשר עוזרת לשמור מים בתוך העור. ושוב, שילוב של טיפול ללא ייבוש ובכך יש לנו אפקט טיפולי, אך תוך כדי שיקום שכבת ההגנה הטבעית של העור.

חובה לנקות את העור: זה שלב חשוב וקריטי בשמירה והגנה על העור.יש להתאים את תכשיר הניקוי לסוג העור. מומלץ להתחיל את הניקוי עם מים מיסלרים אשר מתאימים לכל סוגי העור ואז לשטוף עם תכשיר ניקוי מותאם אשר יסיר את הלכלוך אך לא יפצע את העור ויגרה אותו, סבון גרגרים – לא יותר מפעמיים בשבוע. לאחר הניקוי יש למרוח על העור לחות הזנה ובבוקר כמובן הגנה משמש. לאלה שרוצים לחסוך בשלבים – תכשיר שנועד בדיוק לכם. תחליב ניקוי מקציף של סרווה מנקה את העור, מסיר איפור ומסיר את עודפי השומן מבלי לפגוע בהגנה הטבעית של העור.