'מאוחדת' למען הילדים מאוקראינה

קופת חולים 'מאוחדת' מאמצת את ילדי בית היתומים מז'יטומיר שבאוקראינה, הנמצאים במשכנם הזמני בנס הרים

בצעד הומניטרי קלטה לשורותיה קופת חולים 'מאוחדת' 81 פליטים מאוקראינה, רובם ילדים מבית היתומים ז'יטומיר שהגיעו לישראל בתחילת השבוע. 'מאוחדת' תעניק להם את כלל השירותים של הרפואה בקהילה ותדאג לצרכים הרפואיים השוטפים שלהם.

עם הגעתם ארצה של הילדים, פגשו אותם נציגי 'מאוחדת' במקום משכנם הזמני בנס הרים וערכו להם תהליך קליטה מסודר לקופה על מנת שיוכלו לקבל מענה רפואי מיידי, זאת במקביל לניהול מסודר ורישום של התיק הרפואי שלהם.

ב'מאוחדת' ציינו, שככל ויגיעו יתומים נוספים לישראל, תמשיך הקופה לקלוט את הילדים ולהעניק להם מעטפת טיפולית ורפואית לרבות מתן חיסוני קורונה וכלל שירותי הרפואה בקהילה.

סיגל רגב רוזנברג, מנכ"לית 'מאוחדת': "לא יכולנו להישאר אדישים למצוקה של ילדי בית היתומים שהגיעו לישראל לבדם ללא מעמד וללא ביטוח רפואי. החלטנו להתגייס למענם ולהעניק להם ביטוח רפואי ב'מאוחדת', שבמסגרתו יוכלו לקבל שירותים של רפואה בקהילה באופן שוטף ומסודר ו'מאוחדת' תספוג את כל עלויות הטיפול הרפואי שלהם. ההחלטה לקלוט בישראל את הפליטים מאוקראינה היא החלטה חשובה, אבל נדרשת כאן חשיבה גם על היום שאחרי, לרבות הטיפול הרפואי בהם בטווח הרחוק".

ד"ר עינת יעקובוביץ', רופאת ילדים וסגנית המנהל הרפואי ב'מאוחדת' מחוז ירושלים: "מרגש להיות חלק מפרויקט חשוב זה. אנו מעניקים לכל הילדים מענה רפואי אישי, תוך מתן תשומת לב רבה לכל ילד וילד, שלה הם זקוקים מאוד בעת זו. בכל יום מגיעים רופאים מקצועיים למקום שהותם בנס הרים ומעניקים להם את השירותים הרפואיים על פי הצורך. מחוז ירושלים של 'מאוחדת' נרתם כולו למשימה זו מכל הלב ואנו רואים בכך זכות גדולה שהיא חובה".       

הרב שלמה וילהלם, שליח חב"ד הראשי בז'יטומיר ומנהל בית היתומים: "אין מספיק מילים להודות לכם בשמי ובשם הילדים על כך שלא היססתם לרגע, הרמתם את הכפפה והתגייסתם למען הילדים במטרה לתת להם מענה רפואי מקיף. מבחינתנו מדובר בגלגל הצלה עבור הילדים שעברו חוויה לא פשוטה ונמצאים כרגע במצב שבו הם תלושים מכל מה שאי פעם הכירו. הבריאות הפיזית והנפשית שלהם נמצאת בראש מעיינינו".