מאוקראינה באהבה

צילום: באדיבות 'מאוחדת'
צילום: באדיבות 'מאוחדת'
בכירי משרד הבריאות האוקראיני ביקרו במרכז השליטה הארצי של 'מאוחדת' במוצא עילית כדי ללמוד על היערכות לשעת חירום ובעיקר בזמן מלחמה

נציגים בכירים ממשרד הבריאות האוקראיני, יחד עם נציגי האגף לשעת חירום במשרד הבריאות הישראלי, ביקרו השבוע (שני, 11.7) במרכז השליטה (משל"ט) הארצי של 'מאוחדת' במוצא עילית.

הביקור נערך לאחר פנייה של משרד הבריאות ל'מאוחדת' במסגרת ביקורים ממלכתיים שנערכים מטעם משרד החוץ בישראל, במטרה להציג בפני משלחות בריאות ממגוון מדינות את היערכות קופות החולים ואת הטכנולוגיה הייחודית והמתקדמת בכל הקשור לרפואה בשעת חירום. 'מאוחדת' נבחרה מבין כלל הקופות בישראל הודות ליכולות שפותחו במערך לשעת חירום לרבות טכנולוגיות פורצות דרך.

במהלך הביקור, הציג ויקטור ברו, מנהל מחלקת בקרת איכות בשרותי הרפואה וממונה שעת חירום ארצי בחטיבת הרפואה ב'מאוחדת', בפני המשלחת את מרכז השליטה הארצי ואת היערכות 'מאוחדת' לשמירה על רציפות התפקוד של הקופה בזמני משבר וחירום, ביניהם מצבי מלחמה, רעידת אדמה, אירוע ביולוגי חריג, פינוי אוכלוסיות מיוחדת בזמן שריפה וכן נערכו סימולציות לאירועי חירום שונים.

ויקטור ברו הסביר, כי 'מאוחדת' פיתחה מודל ייחודי לניהול ושליטה לצורך קבלת החלטות בזמן אמת וכן מערכת ייחודית וייעודית אשר הוכיחה את עצמה בשנים האחרונות במגוון אירועים – הן בזמן שיגרה והן בעתות חירום החל ממקרי שריפה לצורך פינוי חולים מונשמים מבתיהם ועד לאירועי מלחמה, בדומה למה שחווינו במהלך המבצעים 'צוק איתן' ו'שומר החומות'.

ויקטור ברו: "החשיבות היא לשמור על רציפות התפקוד, להמשיך לספק שירותים רפואיים לקהילה גם בעתות משבר וחירום, לייצר תמונת מצב עדכנית בזמן אמת, לקבל החלטות בתאום עם גורמים כגון פיקוד העורף ומשרד הבריאות, לדעת בכל רגע נתון מי נמצא בכל מרפאה ואלו מרפאות פתוחות ולהכיר מורכבות של מטופלים וסיטואציות שדורשות מענה מיוחד. אנחנו גאים לתרום מהניסיון שלנו למשלחת האוקראינית בשעה שבה היא זקוקה נואשות לידע שכזה".