מאיטליה ומהולנד באו ללמוד

צילום: שי בנימין
צילום: שי בנימין
על ביקור חווייתי במועדון הכדורגל המקומי בהשתתפות נציגות משגרירויות איטליה והולנד בישראל

מאיטליה באו להתרשם מהנעשה בכדורגל של מבשרת ואבו גוש. זה אולי נשמע כמו איזו מתיחה לאחד באפריל. ככלות הכול מדובר במדינה שנבחרת הכדורגל שלה עשתה את אחד הקאמבקים הגדולים בשנים האחרונות – מהיעדרות במונדיאל 2018 לזכייה ב'יורו' 2020. אגב, גם נבחרת הולנד עשתה קאמבק דומה אך קצת יותר קטן – מהיעדרות ב-2018 לשמינית גמר ה'יורו' האחרון.

אז מה חיפשו במבשרת ציון נציגות משתי המדינות שצבעי המדים של נבחרות הכדורגל שלהן אינם קשורים לצבעי דגלן הלאומי?

כידוע, לכדורגל המקומי יש ערך מוסף בדמות הדו-קיום ושיתוף הפעולה בין מבשרת ציון ואבו גוש. מסתבר שבנושא הזה, אנחנו יכולים ללמד את האיטלקים ואת ההולנדים כמה פרקים טובים בדיוק כמו שהם יכולים ללמד אותנו איך לשחק כדורגל.

מועדון הכדורגל הפועל מבשרת ציון/אבו גוש אירח בתחילת השבוע את שרה קסטלני, סגנית שגריר איטליה בישראל, ואת שרה סטויטל, יועצת פוליטית בכירה בשגרירות הולנד בישראל, לסיור במועדון. בסיור השתתפו גם ראש המועצה המקומית אבו גוש, סלים ג'אבר; חבר המועצה המקומית מבשרת ציון, ד"ר שי בנימין; וד"ר אלון ליאל, מנכ"ל משרד החוץ לשעבר, שמטפח את נושא הדו-קיום בכדורגל המקומי.

ממועדון הכדורגל הפועל מבשרת ציון/אבו גוש נמסר: "גם באטליה וגם בהולנד, משחק הכדורגל תפקיד מרכזי בתרבות ובמורשת המקומית. הסברנו לאורחות ולבני זוגן על המועדון ועל שיתוף הפעולה בין אבו גוש ומבשרת ציון ודנו בדרכים השונות בהן השגרירויות יכולות להשתלב בחזון שלנו".

ומה לגבי עונת 2022? לוח משחקי ליגה ג' לעונה הקרובה טרם פורסם באתר ההתאחדות.