מאירים באתרים

רשות הטבע והגנים מציעה מגוון פעילויות וחוויות מהנות לכל המשפחה במהלך ימי החנוכה: שבוע המורשת הלאומי, חנוכה בגנים הלאומיים, סיורים לאנשים שרוצים לדעת וחורף של ציפורים שיעשו לכם את החג

כחלק מכך יוכלו המטיילים והמבקרים בגנים הלאומיים ליהנות מאירועים לכבוד שבוע המורשת הלאומי בהובלת המשרד לירושלים ומורשת, רשות הטבע והגנים, רשות העתיקות, המועצה לשימור אתרים, הספרייה הלאומית ויד בן צבי והפעם – חוזר השנה בחג החנוכה מיסוד המעלה בצפון ועד באר שבע בדרום, בפעילויות ללא עלות בגנים הלאומיים, סיורי שטח וסיורים מקוונים, חדרי בריחה ועוד.

בין היתר, יוכלו המבקרים – משפחות, ילדים ומבוגרים ליהנות מפעילויות מיוחדות של רשות הטבע והגנים לכבוד חג החנוכה: צעדה מיוחדת בגן הלאומי פלמחים בה נגלה את הקשר בין הישוב הקדום יבנה ים לחשמונאים ולחנוכה, לבקר בבית הכנסת העתיק מלפני 1,500 שנה בבית אלפא וללמוד על פסיפס החיים בכפר התלמודי, סיורים מודרכים ותחנת חפירה ארכיאולוגית בגן לאומי תל מגידו עם הדלקת נרות חגיגית, חוויה מלהיבה בגן הלאומי קומראן המשלבת הרפתקה תיאטרלית לכל המשפחה באתר המגילות הגנוזות ועוד.

בנוסף, פעילויות חווייתיות נוספות אשר תוצענה לקהל המבקרים הן "חורף של ציפורים" בהן ניתן לצפות וללמוד על נדידת הציפורים הגדולה מאירופה לאפריקה וסיורי "להבין לעומק" – לאנשים שרוצים לדעת ולאוכלוסייה הבוגרת המשלבים סיורים מרתקים בגנים הלאומיים וללא תשלום.

לדברי רעיה שורקי מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים: "חג חנוכה מזוהה עם עונת החורף, וזה בדיוק הזמן להוציא את המטריות והמגפיים מהארון ולצאת להנות מהטבע הישראלי ומאתרי המורשת ברחבי הארץ. עשרות רבות של פעילויות אשר מתאימות לכל המשפחה גם במזג אוויר חורפי כולל תצפיות בציפורים הנודדות והחורפות בארצנו. זו גם הזדמנות לציבור לחוות חוויות אחרות בעונה זו של השנה בה אנו מציינים את שבוע המורשת הלאומי בהובלת המשרד לירושלים ומורשת. במהלך השבוע יתקיימו סיורים וסדנאות באתרי המורשת ואין כמו חג חנוכה להאיר את העבר. חג שמח".

רשות הטבע והגנים ממליצה לציבור המבקרים והמטיילים להירשם מראש כבר עתה לביקור באתרים במועד הרלוונטי על מנת להבטיח כניסה לאתר ולהימנע ממצב בו האתר יהיה כבר בתפוסה מלאה ולא תתאפשר כניסה נוספת. את הרישום לאתרים ניתן לבצע באמצעות מערכת תיאום הביקור באתר רשות הטבע והגנים.

למידע נוסף על שעות הפעילות של שמורות הטבע והגנים הלאומיים, מידע על שלל הפעילויות והחוויות וכן הרשמה לביקור באתרים ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים בכתובת:  https://www.parks.org.il/