'מאנא – כלי של אור'

צילום: אפרת מזור
צילום: אפרת מזור
יצירת מחול של להקת 'ורטיגו', המציגה מסע מיסטי פילוסופי בין ניגודים, בין רוח וחומר, נצחיות וגשמיות

להקת 'ורטיגו' ממשיכה לככב על במות המחול והפעם עם 'מאנא – עלי של אור' – עבודתה של נעה ורטהיים, הכוריאוגרפית והמנהלת האומנותית של הלהקה, בשיתוף עם רנה ורטהיים קורן.

"ומה מתקינים תחילה, האם את הכלי או את האור?" (מתוך ספר הזוהר). 'מאנא' בארמית פירושו כלי של אור. אך מה קדם למה? החושך או האור?

היצירה מציגה מסע מיסטי פילוסופי בין ניגודים, בין רוח וחומר, נצחיות וגשמיות. שפת התנועה חוקרת את הקו הזכרי והעיגול הנקבי דרך מבנים ספירליים ואנרגיה מתעצמת.

הריטואל הפיזי צומח ונובע מן האגן, ממרכז הגוף שהוא הציר סביבו מסתחרר העולם. 'מאנא' היא הרהור על מהות היש, איך אפשר, בעולם של אור וחושך, שחור ולבן, יין ויאנג, לאחוז במה שאינו ניתן לאחיזה. נעה ורטהיים מבקשת לבדוק את המקום שנוכח בנשימה, בין פנים וחוץ, בין הרצון לעוף והרצון לשוב הביתה ולהתחבר לאדמה.

כוריאוגרפיה: נעה ורטהיים. יוצרת שותפה: רנה ורטהיים קורן. מוזיקה: רן בגנו. שירה: עמנואל חנון. עיצוב תאורה: דני פישוף – מג’נטה. עיצוב במה: זוהר שואף. ציור תפאורה: מורן גרוס. עיצוב תלבושות: ששון קדם. רקדנים: שון אולס, נעה ישראלי, רות בן דוד, אילן גולובוביץ, עדן בן שימול, מיכה איימוס, עלמה קרבט שמש, תומאסו זוקנייה, אשד וייסמן וז'וז'אנה פרץ.

חמישי, 29.2, 20:30, תיאטרון ירושלים.

לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים : כאן