מבחר חגיגות ליום ירושלים

חוגגים את יום ירושלים בהכי ירושלמיות מקורית ומקומית שאפשר

ב'אברהם הוסטל'

פתיחה חגיגית של תערוכת אמנות "ירושלme", הופעה של האחיות ג'משיד, בר פתוח ומסיבה היסטרית על הגג – והכל של אומנים ויוצרים ירושלמיים

באברהם הוסטל ירושלים

יום ראשון, 9.5, פתיחת דלתות לאירוע ברחבי ההוסטל 18:00
פתיחת דלתות להופעה + מסיבה 20:00

האירוע יתחיל בשעה 18:00 עם פתיחתה של  תערוכת אמנות מקומית "ירושלme" של קולקטיב "מעוצב ירושלמי"

"מעוצב ירושלמי"- קהילה המאגדת אמנים יוצרות מעצבים ומייקריות, אשר חיים ויוצרים בירושלים. הקבוצה הוקמה מתוך הצורך של העלאת היצירה הירושלמית לראש שמחת העיר. בין סוגי האומנות ניתן למצוא ואמנים העוסקים באומנות פלסטית  ציירים, מעצבי אופנה ייחודית  מעצבים גרפיים, ומקעקעים.

התערוכה היא שיתוף פעולה ראשון של קולקטיב "מעוצב ירושלמי" ו"אברהם הוסטל ירושלים" ומהווה השקתו של שת״פ רחב יותר במסגרתו ישמש ההוסטל כמרחב פעולה ועבודה לאומנים, ויתקיימו בו אירועי תרבות שונים, תערוכות, סדנאות אומנים ועוד – והכל של אומנים ויוצרים מקומיים

שיתוף פעולה שממשיך את תפיסת התיירות החברתית –מעורבת של אנשי אברהם הוסטלס ושקיבלה חיזוק עם כניסתו של מנהל חדש, פבל גוליאק, ששם לעצמו מטרה לחזור ולהעיר את סצנת התרבות והיצירה הירושלמית על ידי מתן אכסניה ובמה ליוצרים הירושלמיים

כל האומנים הם אומנים פעילים בירושלים שבחרו להישאר או לגור בעיר מתוך הרצון ליצור ולפתח את המרחב האומנותי בה.

העבודות בתערוכה עוסקות בנושא הרחב – ירושלים – לכבוד יום ירושלים, אך מציגות נקודות מבט והשקפות שונות ומגוונות של החיים בעיר. כל אומן מתחבר אליה מכיוון שונה, הרגשות מעורבים וכך גם הטכניקות מגוונות החל מצילום, ציור ועד לפיסול בזכוכית, מיניאטורות ברזל ומגזרות נייר
ובשעה 20:00 פתיחת דלתות הגג לקראת ההופעה ומסיבה.
מופע חזרה לשגרת האירועים בטעם ירושלמי היא ההופעה של האחיות ג'משיד המופלאות ומיד אחריהן מסיבה עם דיג'י GONDI 

מחירים:

  • תערוכת "ירושלים בעיניי"- כניסה חופשית.
  • סדנאות אמן- 30 ש"ח השתתפות לאדם.
  • האחיות ג'משיד+ מסיבה (כרטיס אחוד)- 70 ש"ח כרטיס כניסה במכירה מוקדמת 80 ש"ח כרטיס כניסה במכירה רגילה/ במקום
  • להזמנות – https://tinyurl.com/yrxjtdyh

אברהם הוסטל ירושלים – הנביאים 67

חוגגים עם קק"ל

ב- 10.5 יתקיים יום ירושלים בו יצוינו 54 שנים לשחרורה העיר, לרגל יום זה , קרן קימת לישראל מזמינה את הקהל הרחב להנות ממגוון פעילויות מהנות לכל המשפחה ביניהם: מעגלי שיח ברחבת המוסדות הלאומיים בנושא ירושלים וציונות בשנת 2021 בהדרכת מדריכי קק"ל ופעילות מוזיקלית ומעגלי מתופפים.

כמו כן הציבור מוזמן לסיור "ברחביה הקמנו וניהלנו את המדינה": טיול מבנייני המוסדות הלאומיים בהם התהוותה המדינה שבדרך ונוהלה בימיה הראשונים,  אל השכונה שנהייתה מרכז האריסטוקרטיה השלטונית התרבותית המשפטית והכלכלית של מדינת ישראל.

הסיור מודרך ע"י מדריכי קק"ל וייצא כל שעה עגולה לעבר השכונות הירושלמיות רחביה וטלביה.

שר-שלום ג'רבי, מנהל חטיבת החינוך והקהילה בקק"ל: "קק"ל מזמינה את הציבור ביום שחרור ירושלים לחגוג איתנו את איחודה של העיר שחוברה לה יחדיו. דווקא כעת אנו מבקשים לחבר ולהתחבר בעיר ירושלים בירתנו הנצחית שלא נתחלקה לשבטים, העיר שעושה את ישראל חברים".

בכיכר ספרא

כחלק מאירועי 'שבוע ירושלים': העירייה בשיתוף אתר 'אונלייף' תקיים פסטיבל לילה לבן ייחודי בניצוחם של מיטב האמנים הישראלים והאהובים.

במהלך הפסטיבל, שיתקיים ביום ראשון (9.5), יום הסטודנט הירושלמי וערב יום ירושלים, בכיכר ספרא (עיריית ירושלים) יופיעו האמנים הבאים: עקיבא, איתי לוי, נועה קירל, שולי רנד, עילאי בוטנר וילדי החוץ, אליעד נחום ולהקת טונה, זאת  בשני הסבבים האחד ב- 18:30 והשני ב- 21:30.

יצוין כי הכרטיסים יוצעו לציבור בעלות מסובסדת של 30 שקלים בלבד לסטודנטים, 40 שקלים למחזיקי כרטיס ירושלמי וב-50 שקלים לצעירים. בעת רכישת כרטיסים יקבלו המשתתפים זיכוי במשרדי "לאן", אשר ישמש אותם לרכישת כרטיסים לאירועי תרבות נוספים.  

בעירייה מציינים כי מדובר באירוע הצעירים ההמוני הראשון מאז היציאה מהסגרים ובו צפויים להשתתף למעלה מ- 6000 צעירים וסטודנטים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אני מברך על הפקתו של הלילה הלבן, אשר יעניק לצעירי העיר ומבקריה סיבות טובות לחגוג יחד איתנו את שבוע ירושלים. יצרנו פסטיבל עשיר בתכנים עם מיטב האמנים של המוסיקה הישראלית ואני מזמין את כולם לבוא לחגוג איתנו את חגה של העיר האהובה שלנו".