מבט מקרוב

ראש המועצה האזורית מטה יהודה ביקר השבוע בבתי הספר של המועצה באזורנו

ראש המועצה ניב ויזל וראש מינהל החינוך ניב בר גיא סיירו היום (ראשון, 29.5) בבתי הספר של המועצה באזורנו, הנקרא 'אזור ההר'. מטרת הביקור הייתה לראות מקרוב את העשייה החינוכית, להקשיב לצרכים ולקדם שיתופי פעולה יחד. במהלך השבועות הקרובים, יבקרו ראש המועצה ואנשי אגף החינוך בבתי הספר שבשאר אזורי המועצה.

בבית הספר 'אלון' הם דנו עם הנהלת בית הספר ונציג הנהגת ההורים באתגרים של בית הספר מול ההתמודדות של סכנת השריפות ועל היערכות בית הספר והמועצה לאירוע חירום של שריפות. בהמשך אותו שבוע, החלו פגישות נוספות וסיורים בשטח למציאת פתרונות. כמו כן, נדונו נושאים שקשורים לתשתיות, עומסי תנועה ופתרונות תחבורה שנדרשים במקום.

בבית הספר 'מרחבים', סיפרו מנהלת בית הספר ונציגי המורים השונים לראש המועצה על התוכנית הייחודית של הלימודים ועל מגוון תחומי הלימוד וההעשרה שמציע בית הספר לתלמידי המועצה. המורים סיפרו על התהליכים החיוביים והחשובים שעוברים התלמידים בבית הספר ועל חשיבותו וקיומו בנוף של מטה יהודה.

בבית הספר 'קס"ם', פגש ראש המועצה תלמידות ותלמידים ושמע על הפרויקטים שלהם בתחום המחזור והשמירה על הסביבה וכן פגש נציגים מ'מועצת התלמידים הירוקה' שיש בבית הספר.

בבתי הספר היסודי והתיכון של עין נקובא ועין ראפה, ערך ראש המועצה שיחה פתוחה עם הצוות החינוכי ועם המנהלת על התמודדות שלהם עם הוועד המקומי ועל הרצון לשיתוף פעולה יחד. ראש המועצה התרשם מאוד מתחזוקת בית הספר ומנראותו. בתיכון הסמוך, פגשו תלמידה מתחום המוזיקה, תלמידים ממגמת המדעים ותלמיד שסיפר על התוכניות המשותפות והמשמעותיות שמקדמת המועצה עבור התלמידים הערבים והיהודים יחד ואת הצוות החינוכי. התלמיד ציין, כי להשתתפות בתוכניות המשותפות יש השפעה חשובה וחיובית על ניפוץ דעות קדומות וגזעניות. 

ראש המועצה הודה למנהלות ולמנהלים, לצוותי החינוך, לתלמידות ולתלמידים שפגש ושמעשייתם התרשם מאוד: “כאשר פוגשים אתכם ורואים את העשייה שלכם בבתי הספר, מבינים למה זכינו בפרס החינוך. יש לנו עוד עבודה רבה בתחום התשתיות, תחזוקת מבנים וקידום תוכניות לימוד. אנחנו בדרך הנכונה ונמשיך לעשות זאת. המועצה מקיימת סיורים אלה על מנת ללמוד את השטח ולהבין מה ניתן לטפל בזמן המיידי ומה דורש התערבות מעמיקה".