מגדלים את ספורטאי העתיד

צילום: אדוה כהן
צילום: אדוה כהן
לספורט בחטיבת 'היובל' תמיד היה מקום של כבוד, אך לקראת שנת הלימודים הבאה החליטו בהנהלה לקחת את הנושא צעד אחד קדימה

שנת הלימודים הסתיימה השבוע ועוד קודם לכן הסתיימו הלימודים בבתי הספר העל יסודיים – חטיבת הביניים והתיכון. יחד עם תחושת החופש, בבתי הספר השונים כבר חושבים כיצד שנת הלימודים תשפ"ב תהא מיוחדת ועם איזה חידוש היא תהפוך לכזו.

חטיבת 'היובל' גאה להציג את הסטרט-אפ החדש: כיתת ספורט. תכנית הלימודים תכלול חמש שעות שבועיות מתחומי ספורט שונים ובנוסף לכך שעתיים לבחירה; פעילות השראה ברוח ספורטיבית; הטמעת ערכים מובילים: חברות, מוטיבציה, משמעת עצמית, מנהיגות ועבודת צוות; והשתתפות בתחרויות מחוזיות וארציות. זה המקום לציין, כי התרעננות זו מתלווה לחזרתה של מנהלת החטיבה ליאת תרזה משנת שבתון.

אין זה סוד, כי הרוח הספורטיבית תמיד הייתה חלק בלתי נפרד מנוף החטיבה. נבחרות של החטיבה התמודדו במשך השנים בטורנירים בענפי ספורט שונים וקצרו הישגים מעוררי כבוד. רק לאחרונה דווח מעל דפים אלה על זכייה בטורניר כדורסל מחוזי. מי שחתום על לא מעט מן ההישגים האלה הוא המחנך, המאמן המורה לספורט, איתן בן אליעזר. על כיתת הספורט שתיפתח הוא מספר: "במסגרת חזרתה ליאת תרזה, נפתחת כיתת ספורט ייחודית שמטרתה לפתח ספורטאים מצטיינים במבשרת ציון ובהר אדר. הכיתה פתוחה לבנים ולבנות שאוהבים ורוצים להצטיין ולהתמקצע בספורט. במהלך התכנית ייפגשו התלמידים והתלמידות עם ספורטאים מקצוענים ומאמנים ויזכו לבקר במקומות כמו הכפר האולימפי בהדר יוסף וחוויות נוספות. בכיתה יושקעו תקציבים בהתאם. חשוב לי לציין כי זו כיתה רגילה בה ילמדו הבנים והבנות את כל המקצועות כמו כולם. יצוין, כי יש רף קבלה של ציונים גבוהים, התנהגות טובה וכמובן עמידה ברף כושר. התלמידים והתלמידות יתאמנו במבחר תחומי ספורט: כדורגל, כדורסל, כדורעף, התעמלות קרקע ועוד".

כפי שנכתב קודם לכן, ליאת תרזה חוזרת לתפקיד מנהלת התיכון אחרי שנת שבתון והיא נרגשת מאוד מן החידוש הספורטיבי: "במסגרת החינוך לערכים בחטיבת 'היובל' והרצון למצוא את נקודות החוזק של כל תלמיד ותלמידה, אנו שמחים להודיע על פתיחת כיתת ספורט, בתיאום עם הפיקוח על החינוך הגופני. הכיתה תורכב מבנים ומבנות כאחד וילמדו בה את כלל המקצועות כמו בכל כיתה בחטיבה. כל תלמיד ותלמידה בכיתה ילמדו 5 שעות שבועיות של חינוך גופני ובנוסף יוכלו לבחור מגמת חינוך גופני ולהגיע ל-12 שעות שבועיות. לכיתה זו תהיה המשכיות בדמות מגמת חינוך גופני שקיימת בתיכון 'הראל'".

הורים לילדים המעוניינים להירשם, מוזמנים לפנות למזכירות בית הספר. המועמדים והמועמדות לכיתת הספורט יעברו ריאיון אישי.