מגויסים ביחד לניצחון

צילום: דוברות המועצה
צילום: דוברות המועצה
כ-200 תושבים ותושבות מיישובי המועצה האזורית מטה יהודה, שגויסו למילואים כ'בני ובנות המקום' וכיתות כוננות, השתתפו בכנס ביטחון והסברה של מחלקת הביטחון במועצה, בשיתוף המשטרה ופיקוד העורף

מאז תחילת המלחמה, יצאה המועצה האזורית מטה יהודה, בשיתוף פיקוד העורף והמשטרה, במבצע נרחב לגיוס 'בני ובנות המקום'. המטרה היא לאפשר גיוס של תושבי המועצה לטובת משימות ביטחון ואבטחה בתוך היישובים וברחבי המועצה. מדובר על גיוס לשירות מילואים פעיל וקבלת ימי מילואים מהמדינה.

כל יישוב וכל תושב שרצה להתנדב לשירות, התבקש למלא טופס ולעמוד בקריטריונים ובדרישות של הצבא ושל המשטרה. המתאימים גויסו בצו 8 על ידי פיקוד העורף.

ביום שלישי השבוע, 28.11, נערך כנס ביטחון והסברה של מחלקת הביטחון במועצה בשיתוף כוחות הביטחון, המשטרה ופיקוד העורף, לכ-200 תושבים ותושבות מיישובי המועצה, שגויסו למילואים תחת 'בני ובנות המקום' וכיתות כוננות.

מטרת הכנס הייתה להגדיר את שיטת הפעלה, הסמכויות, תיאום ציפיות, הגדרת מטרות יישוביות משותפות וביצוע משימות מועצתיות. הפעלת גיוס בני ובנות המקום וגיבוש כיתות הכוננות, משפיעים מאוד על המאמץ המועצתי לשמירה ולחיזוק תחושת הביטחון של כל תושבי ותושבות מטה יהודה.

בסיום הכנס, ביקשו נציגי המועצה, מחלקת הביטחון, הצבא והמשטרה, לומר תודה לכל המתנדבים והמתנדבות למשימה ולהביע הערכה רבה על שליחותם.