'מגלים את אמריקה'

תערוכה חדשה ב'בית ראובן' מיצירותיו של אריק בוקובזה, שמחזיר את ראובן רובין מאה שנים אחורה, לניו יורק

תערוכה חדשה נפתחה בסוף השבוע האחרון במוזיאון 'בית ראובן' בתל אביב תחת הכותרת 'מגלים את אמריקה – ראובן ובוקובזה נפגשים בניו יורק'. מדובר בעבודת וידיאו באנימציה בעקבות ראובן רובין, שבה 'מחזיר' אריק בוקובזה את ראובן לניו יורק של שנות העשרים של המאה שעברה. מילון הדימויים הוויזואלי של ראשית הציונות, שראובן היה במידה רבה בין יוצריו, הביוגרפיה שלו ומקורות ההשפעה יחד עם סממני התקופה בארץ ישראל ובאמריקה של אותן השנים, מהווים את התשתית לעבודת הווידיאו באנימציה בסגנון הסרט האילם, כביכול ילדותי, נאיבי, אירוני וביקורתי כאחד.

עוד בתערוכה: 'חדר מפות' – סדרה של עבודות על מפות ארץ ישראל. בוקובזה משתמש במפות ישנות של ארץ ישראל ומוסיף סיפור משלו. הדיוקן העצמי הוא עוד נושא משותף לראובן ולבוקובזה וגם לכך ביטוי בתערוכה. בעקבות החיבור שחושף בוקובזה בין ראובן ואמריקה בשנות העשרים, מוצגים בתערוכה גם ציורים אחדים שצייר ראובן באמריקה באותה תקופה, ציורים שנותרו בשולי יצירתו הארצישראלית ועתה זוכים הם לחשיפה.

אוצרת התערוכה: עדנה ארדה.

שעות ביקור בתערוכה: שני, רביעי וחמישי – 10:00-15:00; שלישי – 10:00-20:00, שישי וערבי חג – 10:00-15:00; שבת וחג – 11:00-14:00.

נעילת התערוכה: סוף יוני.

מוזיאון 'בית ראובן', רח' ביאליק 14, תל אביב.

אתר המוזיאון: www.rubinmuseum.org.il.

מייל המוזיאון: info@rubinmuseum.org.il.