"מה קורה לעולם"

צילום: שמחה ברבירו
צילום: שמחה ברבירו
 קומדיה מרגשת של התיאטרון הקאמרי השבוע בשלושה מועדים בתיאטרון ירושלים

מה קרה לעולם? היא קומדיה מרגשת מאת גור קורן בבימוי של תמר קינן וצוות שחקני תיאטרון הקאמרי. לאוהבי ההצגות זוהי חוויה תרבותית מהנה וערב של צחוקים עד דמעות. הצגה שיש בה רק אהבה וטוב וללא קמצוץ של רוע. בדיוק מתאים לימים אלה.  

בימים טרופים אלה של מלחמה, אזעקות, מרחבים מוגנים ועצבות מתמשכת תיאטרון ירושלים החליט לחדש בהדרגה את רפרטואר ההצגות ויעלה בשלושה מועדים שונים ב- 20 -21 בנובמבר את ההצגה "מה קורה בעולם" של תיאטרון הקאמרי. במקביל בימים אלה מועלים בתיאטרון ירושלים גם קונצרטים, ערבי תרבות והקרנות של סרטים איכותיים לציבור הרחב, למשפחות, למבוגרים וגם לילדים. הכל תחת הכותרת "כולנו ביחד". חוויה תרבותית מהנה ופסק זמן מהטירוף מסביבנו.

כמי שמבקר לעיתים תכופות בתיאטרון ירושלים, אני ממליץ בחום לנסות ולקחת פסק זמן ולראות את ההצגה הנפלאה והקומדיה המוערכת שרצה זה מכבר בתיאטראות ברחבי הארץ ועכשיו מגיעה לבירה. הקומדיה "מה קורה לעולם" מספרת על רזיה, מושבניקית בת 70, שכל חלומה הוא עוד נכד או שניים. היא יוצאת להצלת חיי הנישואים של בנה, אחרי שזה עזב את הבית בעקבות ריב קשה עם אשתו. היא גוררת איתה את בעלה, יצחקל'ה, למסע מוטרף של שני מושבניקים תמימים בעיר הגדולה. היא לא בריאה במיוחד ולא צעירה במיוחד, אך הדאגה האימהית מעניקה לה כוחות שלא ידעה שקיימים בה.

הקומדיה החדשה שכתב גור קורן ("רומיאו ואמא", "לא לריב") מעלה על מסלול ההתנגשות אישה שבסך הכל רוצה לראות את המשפחה שלה מאושרת ומולה – ילדיה, בני הדור הצעיר, שהעולם אולי שייך להם, אבל לא בטוח שהם יודעים מה לעשות איתו.

משתתפים בהצגה השחקנים: אודיה קורן, מוטי כץ / רמי ברוך, ישי גולן, אנדריאה שוורץ, נטע שפיגלמן, שירן בוחניק. תפאורה: ערן עצמון תלבושות: אורנה סמורגונסקי מוזיקה: יונתן בר גיורא תאורה: מתן פרמינגר ע. במאית: כנען אליאל.

ההצגה "מה קורה לעולם" תעלה כאמור בשלושה מועדים שונים: בימים ב' ו- ג' , 20 ו 21 בנובמבר בשעה 20:30.

הצגה נוספת ביום ג' , 21 בנובמבר בשעה 17:00 – כניסה חינם למפונים.

הודות לתמיכתה של הקרן לירושלים תושבי הדרום והצפון השוהים בירושלים מוזמנים ללא עלות להצגה שתתקיים במועד זה. המעוניינים להזמין כרטיסים – אנא פנו לקופת התיאטרון בטלפון 02-5605755 . תושבי הדרום והצפון השוהים בירושלים מוזמנים גם להקרנות סרטי הילדים בחינם. הזמנת כרטיסים באתר התיאטרון בהזנת קוד הטבה "כולנו ביחד".

קישור לאתר ולרכישת כרטיסים:  https://www.jerusalem-theatre.co.il/