מובילה בהתנדבות

מתנדבים ממטה יהודה בפעולה (צילום: דוברות המועצה)
מתנדבים ממטה יהודה בפעולה (צילום: דוברות המועצה)
המועצה הישראלית להתנדבות העניקה תעודת הוקרה למטה יהודה על ההירתמות למאמץ הלאומי בעת הזו והצגת הפנים היפות של עם ישראל

במסגרת יום המעורבות הקהילתית העולמי, החל ב-28 בינואר, מצאה המועצה הישראלית להתנדבות (גוף הפיתוח של ממשלת ישראל ושותפיה להרחבת תשתית ההתנדבות באמצעות פיתוח ידע, הכשרה והתמקצעות) את המועצה האזורית מטה יהודה כרשות מקומית מעודדת ומקדמת התנדבות, הבאה לידי ביטוי בשגרה ובמיוחד בימי חירום אלה.

מאז תחילת המלחמה, שיקפו תושבי מטה יהודה ועובדי המועצה את פניה היפות של החברה הישראלית על ידי נתינה, התנדבות ומעורבות חברתית מעוררת השראה ודוגמה – הן בסיוע למפונים הרבים שהגיעו לתחומה והן בכלל. 

ראש המועצה ניב ויזל: "התקופה המורכבת שבה מצויה מדינת ישראל מאז שבעה באוקטובר, לימדה אותנו רבות על חוזקו של עם מאוחד ועל כוחן של חברה אזרחית וקהילה. מאז תחילת המלחמה, קיבלו ערכי התנדבות וערבות הדדית משמעות חדשה שלא הכרנו ובעוצמות חדשות. קלטנו ברחבי המועצה מעל 3,000 תושבים מפונים. גייסנו מתנדבים מקרב העובדים והתושבים ליצירת רשת ביטחון וקבלת פנים חמה למפוני הדרום והצפון. דאגנו רבות לחיילים, לביטחון התושבים ולפעילויות הפגה ביישובים למען ילדים ובני נוער. קיימנו מעגלי תמיכה, תמכנו במשפחות החטופים וגייסנו יישובים שלמים שדאגו להם למזון ולציוד בצעדה. רוח ההתנדבות, החוסן הקהילתי והערבות ההדדית בקרב קהילת מטה יהודה ובעם שלנו רק התעצמו מאז אותה שבת שחורה. אני גאה לעמוד בראשות מועצה שערכי ההתנדבות וראיית האחר הם ערך עליון אצלה. ההוקרה היא בזכותכן ובזכותכם, שהופכים את מטה יהודה לסיפור של אנשים".

מהמועצה נמסר: "לכל המתנדבות והמתנדבים המדהימים שלנו לאורך כל תקופת המלחמה ובכל התחומים, שנתנו רק בשביל לתת כי אכפת להן ולהם, תעודת פרגון זו שקיבלנו היא בזכותכן ובזכותכם. אתן ואתם הפכתם ועדיין הופכים אותנו לראויים ואנחנו גאים מאוד בכם ובכן. תודה למועצה הישראלית להתנדבות על הפרגון ועל ההוקרה. והכי חשוב – אל תפסיקו להתנדב".