מוות בחיק הטבע

צילום: יחידת חילוץ עציון-יהודה
צילום: יחידת חילוץ עציון-יהודה
מתנדבי יחידת החילוץ עציון-יהודה של משטרת ישראל ושוטרי מחוז ירושלים פעלו במהלך השבת בשלושה אירועי חירום בהרי ירושלים * מקרה אחד הסתיים במוות

חודש ניסן וחודש אפריל יצאו לדרך, השמש זרחה ובענק והמטיילים הרבים ניצלו את סוף השבוע לטיולים בחיק הטבע. לא מעטים מהם נקלעו למצוקה ונזקקו לחילוץ. מספר אירועים קרו בטווח הקרוב אלינו.

כבר בשעות הבוקר, הוזעקו שוטרים וכן הוקפצה יחידת החילוץ עציון-יהודה בעקבות מטייל כבן 50 תושב רחובות שאבד עמו הקשר בסמוך לעין כפירה שבהרי ירושלים. כוחות שהגיעו למקום החלו בסריקות מקיפות תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים, רחפנים ומסוק היחידה האווירית של משטרת ישראל. במהלך הסריקות, אותר המטייל על ידי המסוק המשטרתי כאשר הוא מחוסר הכרה וצוות הרפואה של יחידת החילוץ ביצע בו פעולות החייאה ארוכות וממושכות שכללו אמצעים מתקדמים תוך הנחתת מסוק חיל האוויר ובו לוחמי יחידת 669. למרבה הצער, נקבע מותו במקום. צוות חוסן של יחידת החילוץ עציון-יהודה יחד עם צוות חוסן של 'איחוד הצלה' פעלו במקום מול בני משפחתו שהגיעו אף הם לשטח.

בהמשך השבת, הוקפצו מתנדבי יחידת החילוץ עציון-יהודה בעקבות דיווח על מטייל כבן 62 תושב רמת הגולן שנקלע למצוקה רפואית במסלול נחל שורק בהרי ירושלים. לאחר סיוע רפואי ראשוני שניתן בשטח על ידי צוות הרפואה של היחידה, שכלל מתן עירוי, חולץ המטייל מתוך עומק השטח על ידי מתנדבי היחידה באמצעות אלונקת גלגל ייעודית כשמצבו מוגדר קל.

במקביל לחילוץ זה, פעלו מתנדבי יחידת החילוץ עציון-יהודה לסיוע טלפוני לצוותי מד"א בחילוץ מטיילת כבת 71 עם חבלה בגפיים התחתונות בציר המעיינות שסמוך לעמינדב. היא פונתה על ידי מד"א במצב קל.