מוזיאון לכולם

צילום: רויטל זכריה
צילום: רויטל זכריה
צוות מוזיאון ישראל מתגייס לחיזוק העורף: סדנאות לבעלי צרכים מיוחדים 

מדריכות החינוך המיוחד באגף הנוער של מוזיאון ישראל העבירו סדנאות יצירה והפגה לילדים ובני נוער בעלי צרכים מיוחדים שפונו לירושלים מיישובי הדרום והצפון.

מאז פרוץ המלחמה יוצאים מדריכים ומורים של אגף הנוער במוזיאון ישראל, להעביר פעילות וסדנאות יצירה לילדים ומשפחות שפונו מיישובי הדרום והצפון, באזור ירושלים וברחבי הארץ.

צוותי אגף הנוער, מתמחים בהנחיית תוכניות יצירה ואמנות עבור קהילות המתמודדות עם מצבים רגשיים ונפשיים מורכבים. הסדנאות מותאמות לגילאים שונים ומטרתן לעודד ביטוי אישי דרך צבע וחומר, עשייה המזמינה הסחת דעת והעצמה של המשתתפים. הפעילות מתקיימת בקבוצה המאפשרת דיאלוג ושיח והעשייה המשותפת מזמינה קשר וחיבור לאחרים ששותפים להתמודדות הקשה.

בשבוע שעבר העבירו המדריכות: גאיה אוסטרובסקי, מרגריטה פארן ומיכל קרר סדנאות יצירה לכ80 ילדים ממשפחות שפונו משדרות, אשקלון ומקרית שמונה. המדריכות העבירו גם סדנאות מיוחדות לקבוצה גדולה של ילדים ובני נוער בעלי צרכים מיוחדים.

גאיה אוסטרובסקי, מדריכה לתחום צרכים מיוחדים באגף הנוער, סיפרה, "העברתי לילדים סדנה של הכנת 'בובות דאגה': אלו בובות שמסייעות לילדים להתמודד עם מצבי לחץ וקושי ומזמינות את הילד לספר לבובה את הסודות והפחדים שלו. הילדים סיפרו שהפעילות הזו מאד רלוונטית להם כי הם דואגים ומוטרדים כל הזמן וההפוגה באמצעות היצירה מאד עזרה להם".