מוכנים לכל תרחיש

צילום: דוברות כב"ה, מחוז ירושלים
צילום: דוברות כב"ה, מחוז ירושלים
תרגיל תחנתי רחב היקף, המדמה אירוע נפילת טילים עם מעורבות שריפה, התקיים באזור שורש

לוחמי האש, מפקדים ומתנדבים מתחנה אזורית בית שמש, קיימו אמש תרגיל תחנה במתווה רב זירתי, המדמה אירוע נפילת טילים עם מעורבות הרס ושריפה בבניין מגורים, שריפה בתווך תת הקרקע והגנה על היישוב מהתפשטות שריפת שדה ויער.

התרגיל בוצע במתחם הדיור מוגן "פרוטיאה בהר", ביישוב שורש, כחלק משגרת האימונים השוטפת. בנוסף, תורגל ציר פיקוד המטה באירוע, גיוס כללי של כלל לוחמי האש והמטה, קבלת סיוע מהמחוז, לרבות סיוע חוצה מחוזות, הציר הלוגיסטי המספק מענה לכוחות וכן תורגל מערך ההגנה מאש של התחנה וביצע בדיקה של מערכות הגנת האש בבניין.

טפסר משנה אבי הרוש, מפקד תחנה אזורית בית שמש: "ערכנו תרגיל רחב היקף בשיתוף פעולה של כב"ה מחוז ירושלים, מד"א, אגף הביטחון של מ.א מטה יהודה ובעיקר חברי הנהלת "פרוטיאה בהר" שיצאו מגדרם ובמשך חודש ימים עמלו יחד עם מטה התחנה על התרגיל. התרגיל הותאם למציאות המלחמתית, בזירה של אוכלוסיה המוגבלת ביכולת תגובה טבעית להגן על עצמה ולהימלט. לוחמי האש של תחנה אזורית בית שמש ימשיכו לשמור על כשירות מבצעית ברמה הגבוהה ביותר, כדי לתת את השירות הטוב ביותר לאזרחים."

מפקד מחוז כבאות והצלה ירושלים, טפסר שמוליק פרידמן: "אני מברך את לוחמי האש של תחנה אזורית בית שמש על התרגיל המוצלח. התרגיל הדגיש את יכולותיהם הגבוהות של לוחמי האש להתמודד עם אירועים מורכבים ורב-נפגעים. התרגיל כלל מגוון תרחישים אפשריים, כולל נפילת טילים, שריפה בבניין מגורים ומסחר ושריפת שדה ויער. אני משוכנע שלוחמי האש של מחוז ירושלים ערוכים היטב לכל אירוע חירום."