מומחה צעיר ומצטיין

פרס מפעל חיים, פרס מומחה צעיר ופרס מומחית ותיקה הוענקו לשלושת רופאי מחוז ירושלים * בקטגוריית מומחה צעיר זכה ד"ר תום אקסלרוד, המשמש כרופא משפחה בקיבוץ צובה

איגוד הרופאים קיים את הטקס השנתי של פרסי האיגוד. ובין הרופאים יש לנו ייצוג בדמותו של ד"ר תום אקסלרוד , המשמש כרופא משפחה בקיבוץ צובה. פרסי האיגוד הוענקו בכנס השנתי על שם שבתי בן מאיר.
 
ד"ר תום אקסלרוד (בן 40) מומחה ברפואת משפחה, משלב רפואה כפרית בפאתי ירושלים עם פעילות אקדמית, חינוכית ומחקרית בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית ובחוג לרפואת המשפחה, ושותף במגוון פעילויות באיגוד רופאי המשפחה. ד"ר אקסלרוד שותף להקמה וחבר בתכנית שלבי"ם – שותפות אקדמיה-קהילה לקידום בריאות בירושלים. תוכנית המיועדת לסטודנטים בשנה ג' לרפואה, אשר משלבת אותם בפעילות חברתית בעיקר בהוסטלים לפגועי נפש, מוסדות לקשישים, דרי רחוב ועוד.  מרבית  הסטודנטים בירושלים בשנה ג' שותפים לתוכנית. ד"ר אקסלרוד רופא במרפאת כללית ביג-שמשון מרפאה המטפלת בתושבי בית שמש והמושבים סביב בית שמש ובהמשך לרפואת המשפחה.  בנוסף ד"ר אקסלרוד משמש כרופא קיבוץ צובה. ד"ר אקסלרוד קיבל את פרס המתמחה המצטיין של האיגוד בשנת 2008. ד"ר אקסלרוד ירושלמי ואבא לשלושה לילדים . פעיל קהילתי בירושלים, בין המקימים  ומנהלים   של "ספריית מעגלים"-  ספריית רחוב קהילתית בשכונת הקטמונים, ירושלים.

מיכאל מישורי דרעי, מנהל מחוז ירושלים :"אני שמח על זכייתם של שלושת רופאי מחוז ירושלים  ד"ר יאן מיסקין, ד"ר דינה הרבט וד"ר תום אקסלרוד בפרס יוקרתי של איגוד רופאי המשפחה בישראל. רפואת המשפחה בכללית מחוז ירושלים מובילה במקצועיות ובאיכות הרפואית . ואני בטוח שנמשיך לעשות זאת גם בהמשך".

פרופ' אמנון להד, מנהל המחלקה לרפואת המשפחה ב'כללית' מחוז ירושלים: "אני שמח ששלושה מקבלי פרס בהצטיינות של איגוד רופאי המשפחה בישראל  התחנכו ועובדים במחלקה שלנו בירושלים. גאווה גדולה שאלו הם חברי ותלמידי."
 
ד״ר מיכל שני, יו״ר איגוד רופאי המשפחה: ״רופאות ורופאי המשפחה מוכיחים מידי יום את חשיבותה ויכולתיה של רפואת הקהילה ומהווים את קו המגן של מערכת הבריאות הציבורית.  רופאי המשפחה שטיפלו ב98% מחולי הקורונה מנעו את קריסת המערכת, והוכיחו שוב את תפקידם המרכזי בשמירת בריאותם של תושבי ישראל. אני מברכת את רופאי המשפחה שזכו בפרסים ומוקירה את הזוכים בפרס מפעל חיים על תרומתם הענקית למקצוע. רפואת המשפחה היא חוד החנית של מערכת הבריאות בישראל, ואני גאה להשתייך למקצוע שמטפל באנשים ולא רק במחלות״