מופע אחד, ארבעה יסודות

'אנסמבל זמרי מורן' ואיגוד הקומפוזיטורים הישראלי מציגים: ארבעת האלמנטים - מים, רוח, אדמה ואש – דרך ארבע יצירות מוזיקליות

ארבעת האלמנטים – מים, רוח, אדמה ואש – היו ההסבר המקובל לעולם החומרי שסובב אותנו, מימי יוון הקלאסית (ובייחוד אריסטו) ועד המהפכה המדעית בעת המודרנית. רשימות כמעט זהות של יסודות היו נפוצות גם בהגות המזרח הרחוק, בתורת חז"ל ובקבלה. בספרות, בתיאטרון ובאומנות, שימשו ארבעת היסודות בהרחבה כמסמלים כוחות מניעים או מייצבים וכמייצגים צדדים מנוגדים או משלימים בנפש האדם.

מופע 'ארבעת האלמנטים' הוא סיור בעולם ממעוף הציפור והתמקדות – בזה אחר זה – בכל אחד מארבעת האלמנטים שמרכיבים אותו כמהויות ליטרליות, סמליות או רוחניות. המופע מורכב מארבע יצירות חדשות למקהלה א-קפלה שנכתבו במיוחד למופע זה ומבוצעות בביצוע בכורה. ביניהן קטעים מקשרים של מוזיקה אלקטרונית בהשראת היצירות.

20 מלחינות ומלחינים נענו לקול קורא והגישו מועמדות אנונימית להשתתפות בפרויקט באמצעות תיק עבודות לא חתומות. מתוכם נבחרו ארבעה, מלחינים ומלחינות, אשר כתבו את המוסיקה למופע. כל יצירה מתמקדת באחד מן היסודות ונמשכת בין תשע ל-12 דקות.

שחר רגב – "The Power of the People" – יסוד האש.

עידו עקוב – "Reflections on Rain" – יסוד המים.

יובל שי אל – "רוח" – יסוד האוויר,

גילעד מישורי – "אדמה… אדם… דם… אדם… אדמה" – יסוד האדמה.

המלחין שי כהן הוסיף ממד מחבר על ידי קטעי מעבר אלקטרוניים.

היצירות נכתבו בתהליך יצירתי משותף תוך קשר בין חמשת היוצרים ובינם לבין 'אנסמבל זמרי מורן'. המופע נחווה כחוויה אחת: השילוב בין הפורמט המיוחד, תהליך היצירה ועולם התוכן, מעמיד אירוע תרבותי ייחודי.

מנצח: תם קרני.

פסנתר: אולג יקירביץ'.

מנהלת מוזיקלית: נעמי פארן.

המופע יתקיים במוצאי שבת, 25.6, 20:30 בסטודיו זהבה וז'אק דלל שבמרכז 'סוזן דלל' בתל אביב.

לרכישת כרטיסים ולפרטים נוספים: www.moran-choir.co.il/schedule#261.