מופע מחול עם אבק כוכבים

הלהקה הניו יורקית 'קומפלקשנס' מגיעה ארצה ומציגה את 'STAR DUST', חגיגה של מחול ומוסיקה שמנצחת את הזמן

להקת המחול האמריקאית 'קומפלקשנס' ((COMPLEXIONS, זוכת 'פרס הביקורת' האמריקאי, תגיע לסדרת מופעים עם המופע 'STAR DUST' – 'אבק כוכבים' – שבו יבוצעו שתי יצירות המוקדשות לגאוני המוסיקה – יוהאן סבסטיאן באך ודייוויד בואי.

המופע מוקדש לזכרו של המפיק ואיש התרבות רפי בן יעקב ז"ל, שאהב מחול ובמשך שנים חשף לקהל הישראלי את מיטב להקות המחול מהעולם והיה הראשון שהכיר לקהל הישראלי את להקת 'קומפלקשנס'.

הלהקה האורחת, שהוקמה לפני 25 שנים על ידי דווייט רודן ודזמונד ריצ'רדסון – שניהם סולנים לשעבר בלהקת 'אלווין איילי' – ידועה במפגש שהיא מייצרת בין רקדנים מדיסציפלינות שונות ובאינטראקציה הכוריאוגרפית החדשנית ושוברת הגבולות שהיא מפגינה בעבודותיה. המופע 'STAR DUST' מפגין את יכולותיה של הלהקה לקחת את הקהל למסע גילוי שיוצא מתוך הקלאסי ושאינו מפחד לגעת גם בפופ ארט.  

דווייט רודן, יוצר המופע, נחשב לכוריאוגרף שטבע שפה חדשה מבחינה תנועתית ובימתית. הוא יצר למעלה מ-80 יצירות ל'קומפלקשנס' וללהקות נוספות וגם עבור אמנים מוכרים כמו פרינס, לני קרביץ, ניקולס פייטו, פול סיימון, פטריק סווייזי ונוספים. דזמונד ריצ'רדסון מוגדר על ידי מבקרי המחול ואנשי מקצוע כ"אחד הרקדנים הנשגבים ביותר".

הלהקה שהקימו רודן וריצ'רדסון פיתחה סגנון עכשווי וייחודי משלה, ששואב את השראתו מהדופק התוסס של העיר ניו יורק. חומרים אלה מורכבים מהססגוניות האתנית-תרבותית, מהשפעות של קולנוע, צילום, טלוויזיה, אופנה עכשווית, תיאטרון, מחול קלאסי מחול רחוב ומתרבות הפופ. 16 רקדני הלהקה ידועים בווירטואוזיות ובאתלטיות הפראית שלהם והם מהמוכשרים והמוערכים ביותר בעולם המחול העכשווי.

בחלקו הראשון של הערב תבצע הלהקה את 'באך 25' מאת דווייט רודן על פי מוסיקה של יוהאן סבסטיאן באך ובנו קרל פיליפ עמנואל באך והיא משלבת מחול עכשווי עם טכניקת בלט.

חלקו השני של הערב יוקדש ליצירה 'STAR DUST' לכוריאוגרפיה מאת  דווייט רודן. היצירה היא מעין מכתב אהבה לאייקון הפופ דיוויד בואי שבו מופיעים הרקדנים לצלילי להיטים כמו Heroes, Space Oddity ו-Young Americans. המופע בשילוב תלבושות, איפור ותאורה מרהיבים וכוריאוגרפיה שסוחפת את הקהל היישר לעולמו המסעיר של אייקון הפופ הבלתי נשכח. 

יום שני, 13.12, 20:30, תיאטרון ירושלים.

מחיר כרטיס: 249-329 שקלים.

לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים: באתר 'בימות' (www.eventim.co.il) ובאתר תיאטרון ירושלים (www.jerusalem-theatre.co.il).